TP powiększa przychody z usług dostępowych

Telekomunikacja Polska poinformowała o zwiększeniu przychodów z usług dostępu do Internetu. W przeciągu dziesięciu miesięcy br. nastąpił wzrost o 70 mln zł z tytułu oferowania usług typu dial-up w porównaniu z okresem analogicznym ubiegłego roku.

Przychody Telekomunikacji Polskiej ze świadczenia usług typu dial-up wyniosły w trzech kwartałach br. 0,41 mld zł. Rok wcześniej za ten sam okres objęły kwotę 0,34 mld zł.

TP zaznaczyła, że w tym roku zwiększyła się liczba klientów każdej z oferowanych usług dostępu do Internetu. Ilość osób korzystających z SDI do końca września br. wynosiła 109 tys. Dla porównania w zeszłym roku internautów z SDI było 93 tys.

Zobacz również:

  • W Ukrainie rośnie liczba osób korzystających z usługi Starlink

Największy przyrost dotyczył jednak użytkowników korzystających z usługi ADSL. W pierwszych trzech kwartałach br. było ich 66 tys. a rok wcześniej jedynie 7 tys.

Plany TP związane z usługą ADSL są bardzo ambitne. Do końca tego roku ilość osób korzystających z tej formy dostępowej ma wynieść ok. 180 tys.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200