TP SA zmienia ceny taryf i abonamentu, planuje wprowadzenie tańszej taryfy dla internautów

Tańsze opłaty za połączenia z Internetem przez numer dostępowy mają zacząć obowiązywać we wrześniu.

Z początkiem lipca Telekomunikacja Polska SA obniża opłaty za połączenia międzymiastowe (powyżej 100 km). Za minutę takiego połączenia abonenci zapłacą 0,68 zł (VAT wliczony) w godzinach 8-18 (wcześniej 0,78 zł), w weekendy i święta w tych samych godzinach - 0,51 zł (0,59 zł). We wszystkie dni w godzinach 18-8 cena minuty połączenia międzymiastowego spada z 0,39 zł do 0,34 zł.

Jednocześnie wzrasta opłata za 3 minuty połączenia lokalnego - z 0,33 zł do 0,35 zł. Wzrasta też opłata abonamentowa - z 24,4 zł do 30,50 zł.

Jako powód zmian w cenach taryf i abonamentu, TP SA podaje realizację tzw. procesu równoważenia taryf.

Operator pracuje też nad wprowadzeniem zróżnicowanych pakietów taryfowych. We wrześniu ma zostać wprowadzona tańsza taryfa dla osób korzystających z numeru dostępowego do Internetu. Przedstawiciele operatora na razie nie chcieli zdradzić jak duża będzie obniżka, wiadomo jednak że połączenia takie będą tańsze niż w taryfie lokalnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200