TP SA ukarana, obniża ceny połączeń międzymiastowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Telekomunikację Polską SA karę w rekordowej wysokości 54 mln zł za stosowanie praktyk monopolistycznych na rynku połączeń międzymiastowych. Operator nie zgadza się z zarzutami i jednocześnie zapowiada znaczącą obniżkę cen tych połączeń.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Telekomunikację Polską SA karę w rekordowej wysokości 54 mln zł. Zdaniem urzędu operator zawyżał cenę za połączenia międzymiastowe, co miało mu rekompensować niskie wpływy z tytułu abonamentu i rozmów lokalnych. Zarząd Telekomunikacji zamierza odwołać się od tej decyzji, twierdząc, że prowadzi politykę systematycznego obniżania cen w ramach tzw. procesu równoważenia taryf.

Przypomnijmy, że urząd w lipcu 1998 r. nakazał TP SA zaprzestanie praktyk monopolistycznych, polegających na zawyżaniu cen za telefoniczne połączenia międzymiastowe na odległość powyżej 100 km.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Niemal równocześnie z ogłoszeniem decyzji o karze operator zapowiedział znaczącą obniżkę cen za połączenia międzymiastowe (powyżej 100 km). Jak twierdzą jego przedstawiciele, spadek cen nie ma jednak żadnego bezpośredniego związku z nałożeniem kary przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dodają też, że jest to już trzecia obniżka cen za rozmowy międzymiastowe od stycznia ub.r.

Z początkiem lutego ceny za połączenia międzymiastowe stanieją o ok. 13%. W ten sposób operator znosi podział na II (do 100 km) i III strefę (powyżej 100 km) taryfikacyjną i wszystkie połączenia międzystrefowe będą kosztować tyle samo. Za minutę takiego połączenia abonenci zapłacą 0,59 zł (VAT wliczony) w godzinach 8.00-18.00, a w weekendy i święta 0,44 zł. We wszystkie dni, w godzinach 18.00-8.00 opłata wyniesie 0,29 zł.

***

TP SA będzie oferować abonentom leasing komputerów PC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200