TP SA przejmie Wirtualną Polskę?

Operator poinformował, że prowadzi zaawansowane rozmowy o przejęciu 50% udziałów w portalu Wirtualna Polska, kontrolowanym m.in. przez Prokom. TP SA zamierza również uzyskać kontrolę nad zarządem i radą nadzorczą WP.

TP SA poinformowała, że zamierza uzyskać ponad 50% udział w portalu Wirtualna Polska. Operator chce również przejąć kontrolę nad zarządem i radą nadzorczą WP, której głównym udziałowcem jest Prokom. W oświadczeniu TP SA poinformowała jedynie, że osiągnięto wstępne porozumienie co do warunków transakcji. Przejęcie udziałów ma nastąpić poprzez wykupienie nowej emisji akcji WP i przejęcie części akcji wyemitowanych.

TP SA zacieśni tym samym współpracę z Prokomem przy realizowaniu przedsięwzięć internetowych. Wczoraj obie firmy poinformowały, że utworzą spółkę Incenti, która będzie świadczyć usługi outsourcingowe. Kapitał zakładowy nowej firmy wyniesie 50 mln zł.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200