TP SA: masowe zwolnienia

W związku z zakupem kolejnego pakietu akcji Telekomunikacji Polskiej SA przez konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding, narodowy operator przeprowadzi restrukturyzację spółki. W jej wyniku pracę w tym roku straci ponad 7 tys. osób. W przyszłym roku jeszcze dodatkowe 5 tys.

Telekomunikacja Polska SA poinformowała, że wyniku restrukturyzacji związanej ze zmianami akcjonariatu, konieczne będą redukcje etatów i ograniczenie nakładów inwestycyjnych. Tydzień temu francusko-polskie konsorcjum France Telecom-Kulczyk Holding dokupiło kolejne 12,5% akcji narodowego operatora telekomunikacyjnego, wchodząc w posiadanie łącznie 47,5% akcji firmy TP SA. Francuzi za kwotę 3,5 mld zł dofinansują TP SA, ale jednocześnie zrestrukturyzują największego w Polsce operatora telekomunikacyjnego.

Do końca 2002 r. Telekomunikacja Polska SA zwolni ponad 12 tys. pracowników (19,4% zatrudnionych). W ciągu najbliższych trzech miesięcy pracę straci aż 7200 osób. Do końca przyszłego roku zatrudnienie w TP SA zmniejszy się z 68 do 56 tys. osób. Tegoroczne koszty zwolnień w spółce przekroczą 320 mln zł. Przyszłoroczne odprawy będą większe o 40 mln zł. Wcześniej (po publikacji wyników za pierwsze półrocze br.) TP SA informowała, że w planach tegorocznych i przyszłorocznych ma zwolnienia w granicach jedynie 6%, czyli redukcję zatrudnienia na poziomie 4,5 tys. etatów rocznie.

Zobacz również:

  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych
  • Blisko 1/4 Polaków chciałaby pracować w firmie międzynarodowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200