TP S.A z dostępem satelitarnym?

Telekomunikacja Polska S.A. rozważa możliwość zaoferowania użytkownikom powszechnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu – poinformowała wczoraj późnym popołudniem Polska Agencja Prasowa.

Telekomunikacja Polska S.A. rozważa możliwość zaoferowania użytkownikom powszechnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu – poinformowała wczoraj późnym popołudniem Polska Agencja Prasowa. Wszelkie decyzje w tej sprawie zostaną jednak podjęte najwcześniej za dwa miesiące – po zakończeniu prowadzonych właśnie analiz: technicznej oraz ekonomicznej oferty.

Usługa miałaby być realizowana przez Centrum Usług Satelitarnych Telekomunikacji Polskiej SA w Psarach koło Kielc oraz Radomską Wytwórnię Telefonów S.A. Dane z Internetu do komputera użytkownika przesyłane będą za pośrednictwem satelity (do tego celu wykorzystana zostanie szerokopasmowa platforma satelitarna, która powstanie na bazie należących do TP SA systemów satelitarnych). Użytkownik będzie musiał zaopatrzyć się więc w antenę satelitarną oraz specjalny adapter.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności
  • Starlink dla pojazdów mobilnych

O pracach nad nową usługą poinformował wczoraj podczas spotkania z sejmową Komisją Infrastruktury dyrektor centrum TP SAT, Wiesław Dzierżak. I jak na razie jest on jedynym (choć, niestety, chwilowo nieosiągalnym) źródłem informacji o całej sprawie. Jak dotąd nie znane są szczegóły usługi – nie wiadomo więc, do kogo będzie ona adresowana (np. do klientów indywidualnych czy korporacyjnych), ani kiedy dokładnie zostanie udostępniona. "Gdy tylko uda się nam skontaktować z dyr. Dzierżakiem, postaramy się udostępnić pełniejsze informacje o nowym projekcie", zapewnił nas rzecznik prasowy TP S.A., Witold Rataj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200