TP-Link Archer BE900 - router z Wi-Fi 7 pojawi się w Q1 2023

TP-Link - jeden z największych producentów sprzętu sieciowego zaprezentował swój pierwszy router z Wi-Fi 7.

W dobie popularyzacji technologii Wi-Fi 6E TP-Link zdecydował się na zaprezentowanie "pierwszego na świecie" routera zgodnego ze specyfikacją Wi-Fi 7 opracowywaną przez IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników).

TP-Link Archer BE900

TP-Link Archer BE900

Zapowiedziany router TP-Link Archer BE900 oparty jest na nadchodzącym standardzie łączności bezprzewodowej 802.11be, który zastąpi na rynku Wi-Fi 6 i jego rozwojową wersję Wi-Fi 6E.

Wi-Fi 7 umożliwia urządzeniu łączenie się z dwoma widmami jednocześnie za pomocą Multi-Link Operation (MLO), co oznacza, że użytkownicy mogą podłączyć urządzenie do 5 GHz i 6 GHz jednocześnie. Posiada również pełną wsteczną kompatybilność z Wi-Fi 6, 5 i starszymi technologiami.

Nowa technologia jest wyposażona w obsługę kanałów wysokiej przepustowości o szerokości aż 320 MHz i aby z niej skorzystać, użytkownicy będą musieli posiadać urządzenie z obsługą Wi-Fi 7, których aktualnie brakuje na rynku.

TP-Link Archer BE900 to flagowy router dla odbiorców indywidualnych i małych przedsiębiorstw. Wyposażono go w czterozakresowe Wi-Fi 7 oraz innowacyjny ekran dotykowy do zarządzania najważniejszymi informacjami. Urządzenie jest kompatybilne z OpenVPN oraz urządzeniami IoT.

Producent deklaruje maksymalną przepustowość przesyłania danych na poziomie 24 Gbps, czyli zauważalnie mniejszą od 40 Gbps, które przewiduje standard IEEE.

Router jest ponad 2-krotnie wydajniejszy od modeli z Wi-Fi 6E. Posiada również złącze 10 Gb SFP+ Fiber WAN oraz port 10 GB Ethernet.

Przedsprzedaż wystartuje 31 grudnia. Urządzenie trafi do odbiorców w pierwszym kwartale 2023 roku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 699 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200