TOP 200: na przekór kryzysowi

Dzisiaj (7 czerwca) podczas uroczystej gali w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie ogłosiliśmy wyniki kolejnej edycji Raportu Computerworld TOP 200. Mimo powszechnego przekonania o kryzysie branży, wartość polskiego rynku informatycznego w 2001 r. – według szacunków IDC - wyniosła prawie 3 mld USD. W naszym rankingu widoczne są zmiany na czołowych pozycjach. W kategorii firm o największych przychodach liderem jest nadal Hewlett-Packard Polska, ale spore roszady dokonały się w dalszej części zestawienia.

Dzisiaj (7 czerwca) podczas uroczystej gali w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie ogłosiliśmy wyniki kolejnej edycji Raportu Computerworld TOP 200. Mimo powszechnego przekonania o kryzysie branży, wartość polskiego rynku informatycznego w 2001 r. – według szacunków IDC - wyniosła prawie 3 mld USD.

Z naszych analiz wynika, że potwierdzają się tendencje rysujące się już w latach ubiegłych. Na polskim rynku coraz silniejszą pozycję zdobywają międzynarodowe korporacje. W kategorii firm o największych przychodach liderem jest nadal Hewlett-Packard Polska. Firma ta poprzez fuzję z Compaq Computer, z pewnością umocni swoją pozycje również w 2002 r. Spore roszady dokonały się w dalszej części zestawienia. Poza pierwszą dziesiątką znalazł się Optimus, jeszcze przed kilkoma laty lider polskiego rynku.

Zobacz również:

Z deklarowanych przez spółki danych finansowych wynika, że ubiegły roku obroty znacząco zwiększyły firmy dystrybucyjne. Niespodziewanie, drugą pozycję w ogólnym zestawieniu całej branży informatycznej, zajął warszawski . W pierwszej piątce największych polskich firm IT znalazły się także i Tech Data.

W zestawieniu firm telekomunikacyjnych nie było niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami palma pierwszeństwa przypadła Telekomunikacji Polskiej SA. Wśród operatorów telefonii komórkowej najwyższe przychody osiągnęła Polska Telefonia Cyfrowa.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Raportu TOP 200. Pod adresemhttp://www.computerworld.pl/top200 - przedstawiamy ranking największych firm informatycznych w Polsce w 2001 roku.

Zamów raport - http://kiosk.idg.pl/sklep_artykul.asp?KP=TOP02+&TYP_SKLEPU=KI&RODZAJ=CZ&SYSTEM=


TOP 200