TETRA: decyzja w maju

Reuters: wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke, poinformował, że Nokia i Motorola złożyły oferty na budowę nowego systemu cyfrowej łączności radiowej dla służb interwencyjnych.

W ramach ubiegłorocznego przetargu na potrzeby polskiej armii, oprócz wielozadaniowych samolotów F-16, zakupiono także transportery opancerzone fińskiej firmy Patria. Duże szanse na offsetowy kontrakt ma więc Nokia. Partnerem koncernu w budowie systemu łączności TETRA byłby zapewne Computerland. Także Motorola planuje współdziałanie z wybranymi integratorami lub firmami telekomunikacyjnymi.

Rząd utrzymuje, że strona amerykańska w ostatnich tygodniach uatrakcyjniła propozycje offsetowe związane z zakupem samolotów F-16. W obecnej ocenie rządu ich wartość może sięgnąć nawet 12 mld USD. W ramach porozumienia uzgodniono już m.in. umowę na produkcje samochodu Opel Astra II w Gliwicach. Decyzja w sprawie wyboru dostawcy systemu TETRA ma zapaść do połowy maja.

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
  • Chatboty firmy OpenAI będą się szkolić na danych publikowanych przez serwis Reddit
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200