TETA otwiera nową spółkę wyspecjalizowaną w systemach Business Intelligence

Nowy podmiot będzie świadczyć usługi w zakresie projektowania i wdrażania systemów budżetowania, controllingu oraz raportowania i analiz. Oferta spółki TETA BI Center będzie skierowana przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. Do 2012 roku rozwój oprogramowania analitycznego i sieci partnerów ma pochłonąć ok. 1 mln zł.

Nowa spółka będzie świadczyć usługi m.in. w oparciu o własne rozwiązania informatyczne firmowane marką TETA i stworzone przy współudziale zespołu wrocławskiej firmy. "TETA BI Center to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, które przejawia się w stale rosnącym zainteresowaniu produktami z zakresu Business Intelligence. Zmotywowani sukcesami spółki TETA HR CENTER w zakresie outsourcingu, postanowiliśmy utworzyć kolejny, równorzędny podmiot" - mówi Jerzy Krawczyk, prezes zarządu TETY. Prezesem spółki został Jerzy Kiełbowicz, w przeszłości odpowiadający m.in. za rozwój oprogramowania TETA Controlling. Nowa spółka przejmie również odpowiedzialność za rozwój systemu TETA Budżetowanie. Wedle zapowiedzi prace rozwojowe mają koncentrować się wokół planu przekształcenia aplikacji w kompleksowe narzędzie klasy Business Intelligence.

Przedstawiciele spółki w kolejnych dwóch latach zamierzają przeznaczyć na budowę sieci partnerów oraz rozwój oprogramowania środki w wysokości przynajmniej jednego miliona złotych. "W pierwszej kolejności skupimy się na rozszerzeniu oferty dla klientów grup kapitałowej TETY oraz potencjalnych nabywców TETA Constellation o nowe obszary pozwalające w pełni wykorzystać dane przechowywane w systemach klasy ERP. W drugiej kolejności zwrócimy się ku nowym potencjalnym nabywcom, nie posiadającym rozwiązań firmy TETA" - podkreśla Jerzy Kiełbowicz. Plany mają być realizowane we współpracy z inwestorem finansowym - spółką Ventures Hub.

Czytaj też:

Czy wyrok w sprawie Oracle i SAP zmieni sytuację w branży ERP?

Nowa wersja systemu Microsoft Dynamics NAV oficjalnie na rynku

KRUS kupuje system ERP za 16 mln zł

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200