TED: Aimee Mullins, modelka bez nóg i poszukiwanie człowieczeństwa

Kontynuujemy cykl materiałów wideo z konferencji TED. Dzisiaj chcemy polecić wystąpienie Aimee Mullins - modelki i biegaczki, która... nie ma nóg.

TED to skrót od "Technology, Entertainment, Design" (technologia, rozrywka, design) - tak nazywają się znane na całym świecie konferencje, podczas których prezentowane są "idee warte rozprzestrzeniania" (ideas worth spreading). Każdy z prelegentów ma 18 minut na przedstawienie swojej idei.

Na początku cyklu najlepszych zdaniem redakcji materiałów z TED zaprezentowaliśmy wystąpienie Barry’ego Schwartza, amerykańskiego profesora psychologii, który mówił o problemach ze zbyt dużą ilością możliwości wyboru.

Wystąpienie Aimee Mullins traktuje o poszukiwaniu nowych możliwości tam, gdzie wydaje się, że sytuacja jest beznadziejna. Mullins nie ma nóg i pomimo, a nawet dzięki swojej niepełnosprawności jest modelką i lekkoatletką. Nowoczesne protezy umożliwiają jej uprawianie sportu i pozwalają robić rzeczy, których jako pełnosprawna osoba nie byłaby w stanie zrobić - np. wybierając różne modele protez może regulować swój wzrost. Mullins, która podróżuje po świecie i bierze udział w sesjach fotograficznych trafiając na okładki czasopism zaprzecza stereotypowi osoby niepełnosprawnej, która wymaga specjalnej troski.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200