TED: A.J. Jacobs - człowiek, który przez rok żył zgodnie z Biblią

Jacobs opowiedział na konferencji TED o tym, jak przez rok żył dokładnie przestrzegając zaleceń Biblii. Nie tylko nie kradł i nie zabijał, ale również... kamieniował cudzołożników!

A.J. Jacobs jest dziennikarzem, liberałem i agnostykiem żydowskiego pochodzenia. Mimo sceptycznego podejścia do religii (a może właśnie dzięki niemu) postanowił przeprowadzić eksperyment. Przez rok żył dokładnie z nakazami Biblii: nie tylko przestrzegał dziesięciu przykazań (jak sam twierdzi nie zabicie nikogo przez rok było dość łatwe), ale także nie nosił ubrań z mieszanych tkanin oraz rzucał kamieniami w cudzołożnika - tak jak nakazuje Biblia. W końcu doszedł do wniosku, że Biblia jest podobna do... Wikipedii!

Swoimi przemyśleniami po tym eksperymencie podzielił się z uczestnikami konferencji TED ("Technology, Entertainment, Design" - technologia, rozrywka, design). Podczas osiemnastominutowych wystąpień jej uczestnicy dzielą się z widzami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, czy wynikami badań. Na konferencji TED występowali już nobliści, prezydenci USA i wiele innych wybitnych postaci.

Zobacz również:

  • Korzystając z tej usługi, wyszukiwarka Google Search będzie pracować wydajniej

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

Film jest dostępny z polskimi napisami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200