T-Systems otworzyło data center w Katowicach

Dostawca rozwiązań teleinformatycznych należący do grupy Deutsche Telekom otworzył nowe data center zlokalizowane w Katowicach. To pierwsze pierwszym centrum przetwarzania danych w Polsce należące do T-Systems.

W Katowicach T-Systems oferuje klientom środowisko do przechowywania danych i back-upu, relokację i konsolidację infrastruktury, a także swobodne przetwarzanie danych w chmurze prywatnej. Do dyspozycji klientów są też łącza WAN i nielimitowany dostęp do internetu, a także usługi z zakresu VoIP over cloud i dynamicznej architektury IaaS oraz PaaS.

Data center T-Systems umiejscowione jest w obiekcie przeznaczonym wyłącznie dla usług data center, ulokowanym na 1,5 ha strzeżonego terenu. Jest w nim zapewniony dostęp do dedykowanych linii światłowodowych oraz węzłów czołowych operatorów telekomunikacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Obiekt jest wyposażony w telewizję przemysłową (CCTV), własną sieć strukturalną i LAN oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa zarówno fizycznego, jak również energetycznego. Cała infrastruktura jest w pełni redundantna, również na poziomie serwerów.

Zobacz również:

  • Nowe DC Atmana

Przestrzeń kolokacyjna firmowana marką T-Systems znajduje się w 3Services Factory, nowopowstałym Centrum Przetwarzania Danych na Śląsku zlokalizowanym w pobliżu rozbudowanej sieci autostrad, węzłów kolejowych i dwóch lotnisk międzynarodowych - w Pyrzowicach oraz Balicach. Data center w Katowicach jest jednym z 90 centrów przetwarzania danych zarządzanych przez T-Systems na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200