T-Systems Polska rozwija portal dla rolników

Firma przeniesie dotychczasową zawartość serwisu na platformę zbudowaną w oparciu o autorski system zarządzania treścią - Portal Manager.

W styczniu br. firma T-Systems Polska (wcześniej debis IT Services) rozpoczęła prace przy Pierwszym Portalu Rolnym (http://www.ppr.pl), którego zawartość i funkcjonalność rozwijana będzie z uwzględnieniem specyfiki branży rolnej. Serwis rozbudowywany będzie w oparciu o autorską platformę zarządzania zawartością i budową serwisów internetowych i portali korporacyjnych - Portal Manager.

T-Systems Polska rozwija Pierwszy Portal Rolny na zlecenie wrocławskiej spółki EuroComp System. Docelową grupę odbiorców treści serwisu określono jako firmy działające w sektorze rolnym, rolników indywidualnych i zakłady przetwórcze. W przyszłości serwis ten ma przekształcić się w elektroniczną platformę handlową, a w niedalekiej przyszłości na stronach portalu zacznie działać Pierwszy Wirtualny Bank Rolny [email protected]

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

T-Systems zajmie się w ramach umowy z EuroComp System dodaniem do serwisu takich funkcjonalności jak: moduł dodawania komentarzy, zaawansowane funkcje wyszukiwawcze, indeks kategorii i mapa serwisu

Pierwszy Portal Rolny działa od końca 2000 r. "Serwis początkowo powstał bez udziału T-Systems. Jednak spółce EuroComp System nie wystarczała jego forma, funkcjonalność i sprawność zarządzania. Dlatego z początkiem roku rozpoczęliśmy prace nad przeniesieniem danych do Portal Managera", wyjaśnia Bartosz Spik, PR Project Manager Marketing & Communications w T-Systems Polska.

PPR oferuje codziennie aktualizowane informacje branżowe, bezpłatne konta e-mail dla rolników i instytucji związanych z rolnictwem, porady z zakresu ustawodawstwa, prawa i ubezpieczeń, a także możliwość samodzielnego zamieszczania nieodpłatnych ogłoszeń drobnych.

Portal Manager jest rozwiązaniem typu "box", co pozwala na zbudowanie serwisu z gotowych modułów, m.in. wyszukiwarki, systemu autoryzacji użytkowników, list dyskusyjnych, biuletynu informacyjnego rozsyłanego pocztą elektroniczną czy modułu zarządzania treścią. Aby wdrożyć u siebie portal z pudełka, firma powinna dysponować sumą minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przedstawiciele T-Systems Polska nie chcieli ujawnić wartości kontraktu zawartego z EuroComp System. Wrocławska spółka jest pierwszym komercyjnym klientem Portal Managera.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200