T-Mobile zdalnie wyłącza z sieci smartfony Galaxy Note 7

T-Mobile postanowił wyłączać zdalnie smartfony Galaxy Note 7 (Samsung) będące w posiadaniu jego amerykańskich klientów. Robi to aktualizując oprogramowanie zarządzające smartfonem w taki sposób, że blokuje ono automatycznie mechanizm ładowania baterii. Smartfon wyświetla też wtedy na ekranie informację mówiącą o tym, że sprzęt został wycofany z rynku.

Dlatego nawet ci użytkownicy wadliwych smartfonów Galaxy Note 7, którzy chcieliby używać je dalej nie zważając na to, że mogą one w pewnym momencie zapalić się czy wybuchnąć, będą musieli rozstać się z nimi na zawsze.

W ślady T-Mobile mają pójść wkrótce inni operatorzy sieci komórkowych. Wiadomo już, że w styczniu podobną operację zainicjują trzej inni wielcy operatorzy: AT&T, Verizon i Sprint.

Zobacz również:

  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Tesla tworzy "wirtualną elektrownię" w Kalifornii

Na świecie trwa obecnie akcja wycofywania z eksploatacji smartfonów Note 7. Samsung informuje, że w grudniu w samych tylko Stanach Zjednoczonych użytkownicy zwrócili 2,7 mln takich urządzeń, czyli ponad 90% wszystkich smartfonów tego typu sprzedanych w tym kraju. Oznacza to, że Amerykanie używają dalej blisko 300 tys. wadliwych smartfonów Galaxy Note 7.

W Europie Samsung zastosował inną metodę. Chce zachęcić użytkownik smartfonów Galaxy Note 7 do tego, aby zamienili urządzenie na inne, aktualizując zarządzające nim oprogramowanie w specyficzny sposób. Po zainstalowaniu na smartfonie takiego oprogramowania, jego baterię można doładować tylko do poziomu 30%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200