Szybsze serwery Sparc Enterprise

Sun i Fujitsu zmodyfikowały serwer Sparc Enterprise M3000, wprowadzając do niego nowe rozwiązania, dzięki którym urządzenie pracuje średnio o 23% wydajniej niż poprzedni model.

Nowy serwer (przystosowany do instalowania w stelażu) zawiera czterordzeniowy procesor Sparc64 VII taktowany zegarem 2,75 GHz (wcześniejszy model serwera - wprowadzony na rynek w 2008 roku; pisaliśmy wtedy o tym wydarzeniu tutaj - zawierał procesor taktowany zegarem 2,52 GHz).

Szybsze serwery Sparc Enterprise

Warto w tym momencie przypomnieć, że obecnie na rynku dostępne są następujące serwery linii Sparc Enterprise: M3000, M4000, M5000, M8000 i M9000. Wszystkie pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris 10 i mogą z powodzeniem zarządzać bazami danych Oracle. Ta ostatnia uwaga jest istotna, gdyż Oracle postanowił przejąć za 4,7 mld USD firmę Sun obiecując od razu, że bazy danych Oracle będą ściśle integrowane z serwerami Sparc.

Zobacz również:

  • Kolejny amerykański start-up błyskawicznie pozyskał finansowanie na budowę komputera kwantowego
  • Hybrydowe IT to przyszłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200