Szybsza konfiguracja ProLiant QuickBlade

Altiris (producent oprogramowania) i Compaq pracują wspólnie nad narzędziem, które pozwoli automatycznie instalować i konfigurować serwery ProLiant QuickBlade.

Altiris (producent oprogramowania) i Compaq pracują wspólnie nad narzędziem, które pozwoli automatycznie instalować i konfigurować serwery ProLiant QuickBlade. Są to supergęste serwery przystosowane do instalowania w szafie, które Compaq zamierza już wkrótce wprowadzić do swojej oferty.

W skład oprogramowania będę wchodzić dwa podstawowe narzędzia: eXpress Server (którego twórcą jest Altiris) i SmartStart Scripting Toolkit (produkt Compaqa). Dzięki oprogramowaniu administratorzy będą mogli szybko i sprawnie rozmieszczać i konfigurować supergęste serwery QuickBlade. Ponieważ w jednej standardowej szafie można umieścić do 230 jednostek serwerowych QuickBlade, ręczne rozmieszczanie większej liczby takich serwerów jest bardzo pracochłonną czynnością, co jest szczególnie irytujące, gdy serwery obsługują te same aplikacje i w ich pamięci należy zainstalować identyczne programy. Dzięki nowemu narzędziu, rozmieszczanie takich serwerów stanie się banalnie prostą czynnością.

Zobacz również:

Nowe oprogramowanie będzie oparte na rozwiązaniu znanym pod nazwą Preboot Execution Environment (PXE). Technologia PXE (wymawiamy "piksy") pozwala włączać zdalne serwery automatycznie, bez udziału człowieka. Oprogramowanie należy najpierw umieścić w pamięci każdego administrowanego serwera, a następnie zdalnie je zainstalować (jako jedną z aplikacji danego serwera) i automatycznie skonfigurować.

Narzędzie Altiris eXpress Server wykorzystuje bazę danych SQL, w której przechowuje informacje o administrowanym serwerze, w tym reguły używane do administrowania serwerem i raporty Web. Zarządzanie całym procesem rozmieszczania serwerów jest oparte na konsoli Web, co pozwala łatwo kontrolować całą aplikację.

Altiris eXpress obsługuje wszystkie wersje systemu operacyjnego Windows i jest zgodne z takimi standardami jak: Web-based Enterprise Management i Windows Management Instrumentation (Microsoft). Program może też współpracować z platformą zarządzania System Management Server (Microsoft). Nowe oprogramowanie pojawi się w ofercie Compaqa w IV kw. br.


TOP 200