Szybko, proszę...

Dell wprowadzi na rynek kolejne urządzenie z serii dedykowanych serwerów sieciowych PowerApp.

Dell wprowadzi na rynek kolejne urządzenie z serii dedykowanych serwerów sieciowych PowerApp. Nowy PowerApp.Big-IP pełni funkcję serwera równoważącego obciążenie (load balancing) między wieloma serwerami internetowymi udostępniającymi identyczne informacje. Dotychczas w ofercie firmy znajdowały się dedykowane serwery WWW i serwery buforujące.

W PowerApp.Big-IP o wysokości 2U zostanie zaimplementowane oprogramowanie firmy F5 Networks, lidera rynku rozwiązań równoważenia obciążenia. Ma on być wprowadzony na rynek w październiku br. w trzech konfiguracjach, w wersjach jedno- i wieloprocesorowych. Opcjonalnie klient będzie mógł również wzbogacić urządzenie o kartę szyfrującą SSL oraz szybkie, gigabitowe karty sieciowe. Urządzenie będzie dostępne również w wersji w pełni redundantnej. Cena produktu wyniesie ok. 7900 USD.

Według IDC rynek dedykowanych serwerów internetowych zoptymalizowanych do realizacji takich funkcji, jak równoważenie obciążenia, buforowanie przesyłanych informacji oraz firewall, do 2003 r. osiągnie wartość 7,9 mld USD. Oznacza to, że do roku 2003 na całym świecie znajdzie nabywców ok. 2 mln tego typu urządzeń.


TOP 200