Szybkie i pojemne wypalanie

Na tegorocznych targach CeBIT 2004 firma BenQ zaprezentowała dwie nowości – DW1600, 16-krotną wypalarkę DVD+R i DW830A, dwuwarstwową nagrywarkę DVD+R. Urządzenia trafią na rynek w połowie II kwartału 2004.

BenQ DW1600 – 16x DVD+R

DW1600 jest jedną z pierwszych na świecie16-krotnych nagrywarek DVD+R. BenQ DW1600 pojawi się na rynku w połowie II kwartału br. Oprócz dużej szybkości zapisu – krążek w mniej niż 6 minut – nagrywarka będzie umożliwiała (po dokonaniu aktualizacji oprogramowania) zapis w formacie "minus". Opcja ta planowana jest na III kwartał br. i będzie polegała na dokonaniu uaktualnieniu wewnętrznego oprogramowania nagrywarki za pomocą oprogramowania pobranego z firmowej strony BenQ.

Nagrywarka BenQ DW1600 wykorzystuje najnowszy EFM Fequency Divider – mechanizm zapobiegający utracie fragmentów danych najwyższych częstotliwości przy transmisji do urządzenia zapisującego (OPU). Do każdej nagrywarki BenQ dołącza pakiet oprogramowania narzędziowego BenQ Video 2.0 do obróbki i zapisu DV/TV/AV.

BenQ DW830A – dwuwarstwowy zapis 2,4x DVD+R

Nowa technologia jest w pełni zgodna z obecnymi domowymi odtwarzaczami DVD-Video i komputerowymi napędami DVD-ROM. BenQ DW830A to jednocześnie 8x jednowarstwowa nagrywarka DVD+R. W III kwartale br. na firmowych stronach BenQ dostępne będzie oprogramowanie umożliwiające dokonanie uaktualnieniu wewnętrznego oprogramowania, co pozwoli na przekształcenie nagrywarki w dwuformatową – "plus" i "minus". Dodatkowo BenQ 830A ma wbudowaną funkcję WOPC II (Walking Optimal Power Control), która dynamicznie dostosowuje moc i inne parametry wypalania, tak by uzyskać najwyższą jakość zapisu. Co więcej, rozwiązanie BenQ BLER OPC (BLER Optima Power Control) pozwala na automatyczną, dynamiczną kontrolę (m.in. block terror rate) i dostosowanie parametrów zapisu tak by zapewnić wysoką jakość zapisu na dodatkowej powierzchni dysku (outer disc).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200