Szybki pociąg do IP

Nowości w ofercie Allied Telesyn to oparte wyłącznie na oprogramowaniu rozwiązanie do korporacyjnej telefonii IP i seria produktów do bezprzewodowej komunikacji mobilnej, np. w pociągach jadących z prędkością 300 km/h.

Telefonia z płytki CD

VioCall Professional Connect to programowa platforma telefonii IP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Jeden interfejs użytkownika łączy takie aplikacje IP, jak: przekaz głosu i wideo, komunikacja tekstowa, funkcje dostępności użytkownika (presence) czy poczta głosowa. Jako IP-PBX rozwiązanie ma obsługiwać od 50 do 30 000 użytkowników. Funkcje dostępności oparto na interfejsie webowym bądź programie MS Outlook - po ustawianiu informacji o lokalizacji i dostępności użytkownika VioCall będzie zgodnie z nimi przekierowywać połączenia. Jak twierdzi producent, administratorzy powinni docenić zaawansowane możliwości implementacji wbudowane bezpośrednio w moduł transakcyjny. Za niezawodność rozwiązania odpowiadają automatyczne równoważenie obciążeń i funkcje backupu serwerów. VioCall Professional Connect oparto na modelu SOA (Service Oriented Architecture), dając partnerom dostęp do wspólnego interfejsu, ułatwiającego tworzenie dodatkowych aplikacji. Rozwiązanie uzupełnia w ofercie Allied Telesyn wcześniej dostępny sprzętowo-programowy pakiet VioCall Express Connect do telefonii IP dla małego biznesu.

Bezprzewodowa mobilność

TenQ to seria rozwiązań z zakresu IP mobility. Przeprowadzając szybkie uwierzytelnianie i handover, mają przełamywać ograniczenia w użyciu różnych sieci bezprzewodowych. Podstawowe elementy serii to bezprzewodowe routery IP typu outdoor i indoor, stacje bazowe, zestaw oprogramowania serwerowego i klienckiego do obsługi technologii Mobile IP, szybkiego i bezpiecznego uwierzytelniania oraz operacji systemowych.

Płynną mobilność klienta, przemieszczającego się w heterogenicznych sieciach mają zapewniać programowe rozwiązania do uwierzytelniania i rejestrowania użytkownika, niewymagające jego udziału. TenQ Secure Client przechowuje informacje dotyczące tożsamości użytkownika i klucze uwierzytelniania wydane klientowi przez oprogramowanie TenQ Mobility Manager. Funkcjonując na zasadzie podobnej do karty SIM telefonu komórkowego, klienty TenQ przeprowadzają dwustronne uwierzytelnienie z TenQ Authentication Server i ustanawiają szyfrowany tunel do bezpiecznej realizacji usługi. Szybki proces uwierzytelnienia i rejestracji wymaga tylko trzech pakietów przy niemal natychmiastowym przekazie połączeń, bez zmiany adresu IP klienta.

Szybki pociąg do IP

Szerokopasmowy mobilny dostęp w ruchu z dużą prędkością

Realizowana przy użyciu TenQ mobilna komunikacja bardzo szybko poruszającego się użytkownika (np. jadącego pociągiem z prędkością 300 km/h) wykorzystuje technologie: PDMA (Packet Division Multiple Access) i MBB (Make Before Break). Pierwsza rozwiązuje problemy synchronizacji przy bardzo dużych szybkościach użytkownika, druga dba o to, by nowe połączenie z kolejną stacją bazową było ustanawiane zanim dojdzie do zerwania komunikacji z poprzednią.

Triple play przez światłowód

Bez względu na nowości w centrum oferty Allied Telesyn pozostają platformy dla operatorów chcących świadczyć oparte na IP usługi komunikacji głosowej, przekazu wideo i danych. Promując iMAP (integrated Multiservice Access Platform), czyli swoją zoptymalizowaną pod kątem przekazu wideo platformę 10 Gigabit Ethernet/IP DSLAM, producent stawia na światłowód i rozwiązania FTTH (Fiber to the Home). W takiej strategii powołuje się na wyniki niezależnych badań mówiące, że już za 4 lata, w 2010 r., technologia xDSL osiągnie granice swoich możliwości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200