Szybki i nowatorski twardziel do notebooków

Seagate wprowadził do sprzedaży pierwszy na świecie dysk twardy do notebooków o prędkości obrotowej talerzy 7200 rpm i pojemności 160 GB.

Dysk o nazwie Momentus 7200.2 korzysta z technologii zapisu prostopadłego i systemu ochrony przed upadkiem, zapewniając większą trwałość sprzętu.

Momentus 7200.2 zapewnia pojemność do 160 GB dzięki technologii zapisu prostopadłego i łączy szybki interfejs Serial ATA II z prędkością obrotową 7200 obrotów na minutę. Oferowany jest także z opcjonalnym czujnikiem upadku, który zapobiega uszkodzeniu stacji i utracie danych, jeśli laptop zostanie upuszczony. Czujnik wykrywa zmiany przyspieszenia równe sile grawitacji i parkuje głowicę poza dyskiem, aby zapobiec jej kontaktowi z talerzem ( i to już przy upadku z wysokości 20 centymetrów).

Dyski tej serii oferowane są w wersjach o pojemności 80 GB, 100 GB, 120 GB oraz 160GB. Modele te mają wytrzymywać wstrząsy rzędu 900 Gs podczas postoju oraz 350 Gs w czasie pracy. Napędy są praktycznie niesłyszalne dzięki nowatorskim silnikom z łożyskami olejowymi oraz technologii pozycjonowania głowicy QuietStep.

Cen nowych dysków na razie nie znamy.


TOP 200