Szybka popularyzacja 5G w Chinach

W Chinach już co trzeci sprzedawany w II kw. 2020 r. smartfon obsługuje 5G – to może być prognostyk dla przyszłości całego światowego rynku telefonów.

Szybka popularyzacja 5G w Chinach

Smartfony 5G

Jak wynika z raportu firmy Counterpoint, sprzedaż smartfonów w Chinach spadła o 17% rok do roku w II kw. 2020, jednak kwartał do kwartału wzrosła. W Chinach poziom adopcji technologii 5G jest najwyższy na świecie, a producenci kładą ogromy nacisk na popularyzację smartfonów z 5G, m.in. obniżając ceny. W ubiegłym kwartale już 33% sprzedaży stanowiły smartfony z 5G, podczas gdy na początku roku - było to 16% - to spektakularny wzrost, a trend potwierdzają dane z czerwca br., gdzie odsetek ten wyniósł 40%. Liderami chińskiego rynku są Huawei, Vivo, OPPO i Xiaomi – łącznie odpowiadają za 96% sprzedaży telefonów z 5G. Urządzenia wciąż znajdują się w średnich i górnych przedziałach cenowych (średnio 400 USD), ale ceny szybko spadają.

Jak pokazują analizy firmy Gartner, w 2020 r. smartfony z 5G będą stanowiły jedynie 11% w światowej sprzedaży telefonów – to doskonale pokazuje, jak bardzo awangardowy pod tym względem jest rynek chiński.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Rynek smartfonów w 2021 roku z rekordowym wynikiem sprzedaży
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200