Szybka nagrywarka Ricoh w ofercie Komputronik

Firma Komputronik wprowadziła do oferty szybki napęd CD-RW japońskiego koncernu Ricoh

Firma Komputronik wprowadziła do oferty kolejny napęd CD-RW japońskiego koncernu Ricoh. Urządzenie o symbolu MP7200A-DP wyposażono w interfejs ATAPI oraz wiele ciekawych rozwiązań usprawniających proces nagrywania.

Pierwszym z nich jest zastosowanie nowego mechanizmu podajnika płyt, który zawiera laser dużej mocy oraz wysoce precyzyjny cyfrowy układ kontroli promienia laserowego o nazwie LSI. Drugim rozwiązaniem jest implementacja technologii JustSpeed, której zadaniem jest optymalizacja prędkości nagrywania. Działa ona w ten sposób, iż w przypadku rozpoczęcia zapisu z prędkościami od 16 do 20x napęd sprawdza rodzaj używanego nośnika i w zależności od jego jakości ustala poziom prędkości w granicach 12-20x, tak aby zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów. Urządzenie wspiera technologię JustLink, której zadaniem jest wykrycie i eliminacja wystąpienia ewentualnych błędów podczas procesu nagrywania.

Dodatkowym plusem jest wydajność napędu, jeśli chodzi o prędkość przegrywania na twardy dysk plików ze standardowych płyt Audio CD, która według producenta odbywa się z szybkością 40x. Dodatkowe oprogramowanie dostarczane wraz z urządzeniem obejmuje aplikacje: AHEAD nero BURNING ROM 5.5 oraz AHEAD InCD.

Napęd objęty jest roczną gwarancją, jego sugerowana cenna brutto dla użytkownika końcowego wynosi ok. 929 zł.

Więcej informacji: www.komputronik.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200