Szybka baza danych

Oprogramowanie TimesTen amerykańskiej firmy TimesTen Performance Software, jest bazą danych pracującą oraz przechowującą dane w pamięci operacyjnej komputera ($In-Memory Database$), co sprawia, że jest bazą danych z bardzo szybkim czasem reakcji.

Oprogramowanie TimesTen amerykańskiej firmy TimesTen Performance Software, jest bazą danych pracującą oraz przechowującą dane w pamięci operacyjnej komputera (In-Memory Database), co sprawia, że jest bazą danych z bardzo szybkim czasem reakcji.

Wbudowany system replikacji zapewnia dużą skalowalność oraz bezpieczeństwo danych. Dostęp do bazy, odbywa się przy wykorzystaniu poleceń zgodnych ze standardem SQL, poprzez standardowe interfejsy ODBC oraz JDBC. Baza TimesTen współpracuje z takimi systemami operacyjnymi jak: Solaris, AIX, Linux, Windows, HP-UX, LynxOS, wspiera platformy 32 i 64 bitowe.

Zobacz również:

Wysoka szybkość działania, krótki czas dostępu do danych oraz łatwa skalowalność i duża elastyczność rozwiązań sprawia, że baza TimesTen znajduje zastosowanie w rozwiązaniach bilingowych, systemach prepaid oraz postpaid, systemach telekomunikacyjnych, sieciach 2,5G oraz w sieciach nowej generacji 3G oraz rozwiązaniach wykorzystujących VoIP.

In-Memory-Database jest technologią, która ze względu na swoje unikalne właściwości może zastąpić w niektórych zastosowaniach konwencjonalne . Użytkownikami tej bazy są korporacje telekomunikacyjne - Nokia, Ericsson, Lucent Technologies, Cisco Systems a także inne firmy ( CNN, Dow Jones, FedEx ).

Dystrybutorem oprogramowania TimesTen jest firma BiG Vent S.A., specjalizująca się w systemach zarządzania i archiwizacji danych.


×