Sztuczna inteligencja zwiększa niezawodność pracy systemów IT

Sztuczna inteligencja ma wiele zastosowań. Pomaga nie tylko zarządzać efektywnie firmami, ale zwiększa też niezawodność pracy obsługujących je systemów IT. Dobrym przykładem może tu być najnowszy system pamięci masowej zaprezentowany przez HPE.

HPE twierdzi, że to właśnie dzięki technologii AI jej najnowszy system pamięci masowej pracuje bezawaryjnie. To system noszący nazwę Primera. Różni się on od takich produktów oferowanych przez obecnie przez HPE, jak Nimble, 3PAR i ProLiant przede wszystkim tym, że pracuje ze stuprocentową niezawodnością.

Wszystko za sprawą dwóch technologii: InfoSight (oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję, stosowane wcześniej w systemach linii Nimble) i architekturę rozproszonych zasobów pamięci (stosowaną obecnie w systemach pamięci masowych 3PAR).

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?
  • Transakcja przejęcia firmy Juniper przez HPE pod lupą kolejnego organu regulacyjnego
Sztuczna inteligencja zwiększa niezawodność pracy systemów IT

Korporacja pokazała pierwszy raz publicznie system pamięci masowej Primera w zeszłym tygodniu w Las Vegas na firmowej konferencji Discover. Charakterystyczną cechą systemu jest to, że jest gotowy już 20 minut po dodaniu go istniejącej w firmie puli systemów pamięci masowej.

Jest to możliwe za sprawą pracującego automatycznie systemu (oprogramowanie wykorzystujące technologię sztucznej inteligencji), który rozpoznaje otoczenie i konfiguruje Primerę bez udziału administratora.

HPE twierdzi, że niezawodność pracy systemu Primera jest bliska 100% i wynosi 99.9999%. Gdyby jednak zdarzyło się tak, że system odmówi posłuszeństwa (co według HPE nie ma prawa się nigdy zdarzyć), użytkownik otrzymuje specjalny bonus w wysokości dochodzącej do 20% wartości produktu, który może przeznaczyć na kolejne zakupy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200