Sztuczna inteligencja przeanalizuje za nas dowolny dokument PDF

Festiwal sztucznej inteligencji trwa na dobre. Tym razem wkroczyła ona do plików PDF, za sprawą API noszącego nazwę ChatPDF, które wchodzi w skład ChatGPT. Tym razem AI nie konwersuje bezpośrednio z użytkownikiem, ale bada zawartość pliku PDF, wie co się w nim znajduje i dlatego może odpowiadać na pytania dotyczące treści takiego zasobu.

ChatPDF działa w oparciu o duży model językowy GPT 3.5 i może wyświetlić pełne podsumowanie pliku PDF bez konieczności jego czytania. Plik PDF jest najpierw analizowany w celu utworzenia semantycznego indeksu każdego akapitu, a po zadaniu pytania, usługa odsyła je do odpowiedniego interfejsu wchodzącego w skład bota, który buduje odpowiedź. Ważne jest też to, że wszystkie dane użytkownika są zapisywane w bezpiecznym chmurowym magazynie, z którego są usuwane po 7 dniach. ChatPDF potrafi szybko wyodrębnić informacje znajdujące się w plików PDF, co jest szczególnie przydatne wtedy, gdy są to obszerne, liczące sobie kilkaset stron dokumenty.

Narzędzie nie rozpoznaje jeszcze grafiki zawartej w pliku PDF, ale z czasem będzie zapewne wspierać i taką funkcję. Może mieć też pewne problemy z pytaniami wymagającymi zrozumienia zawartości więcej niż kilku akapitów. Ta funkcja wymaga też udoskonalenia. Użytkownicy bezpłatnego planu tej usługi mogą każdego dnia przesyłać i analizować trzy pliki PDF zawierające maksymalnie 120 stron. W przypadku płatnego planu, który kosztuje 5 USD miesięcznie, nie ma tego ograniczenia. Usługa dostępna jest na tej stronie.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Startup Elona Muska pozyskał od inwestorów 6 mld dolarów
  • OpenAI pokaże dzisiaj swoje najnowsze rozwiązania AI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200