Szkoła dla programistów

Borland International otworzył pierwsze w naszym regionie centrum szkoleniowe dla programistów.

Borland International otworzył pierwsze w naszym regionie centrum szkoleniowe dla programistów.

Otwarte na początku grudnia br. centrum Borlanda będzie szkolić programistów wykorzystujących oprogramowanie tej firmy. Odpowiedzialną za jego prowadzenie jest firma BCS Polska, w której większościowe udziały ma SoftPoint - jeden z polskich dystrybutorów Borlanda. Firma nie posiada biura w Polsce.

"Główną przyczyną otwarcia tego typu placówki w Polsce jest, odnotowany przez nas w ostatnim roku, znaczny, stały wzrost liczby programistów, którzy używają naszych produktów" - stwierdził Klaus Seibold, dyrektor sprzedaży Borland International w Europie Wschodniej.

W Polsce najbardziej popularnymi produktami Borlanda jest narzędzie do tworzenia aplikacji Delphi i C++. Zdaniem przedstawicieli Borlanda, mniej więcej połowę polskich użytkowników firmy wykorzystuje pakiet Delphi. Jak oceniają przedstawiciele BCS, zarejestrowanych użytkowników tych aplikacji jest w Polsce kilka tysięcy, ale korzysta z nich znacznie więcej osób, często nielegalnie. W ostatnim czasie, jak twierdzą dystrybutorzy Borlanda, coraz większą popularnością na polskim rynku cieszy się oprogramowanie InterBase, którego najnowsza wersja 4.2 na Windows NT 4.0 znalazła się już w sprzedaży.

"Borland wprowadza obecnie na nasz rynek nowe technologie i narzędzia, z których najważniejszym jest C++ Builder. W związku z tym wzrastają także wymagania polskich programistów, co do zakresu pomocy technicznej" - mówi Jarosław Kania, prezes zarządu BCS Polska.

BCS Polska będzie oferować pomoc techniczną, szkolenia, konsultacje oraz współpracę przy wykonaniu projektów informatycznych. Szkolenia mają się zacząć od 6 stycznia 1997 r., natomiast konsultacje i projekty najwcześniej za miesiąc. Na początku 1997 r. firma zamierza także sprowadzić do Polski, do tej pory niedostępne, biblioteki dla programistów. Będzie ona oferowała także różnego rodzaju materiały, takie jak: dodatkowa dokumentacja, produkty firm niezależnych, współpracujące z narzędziami Borlanda, oraz literatura fachowa. BCS Polska wspierana jest przez europejski zespół techniczny Borlanda, ściśle powiązany z działem badań i rozwoju tej firmy.

"BCS Polska nastawiona jest na użytkownika końcowego, oczywiście będzie on nadal mógł zwracać się z niektórymi pytaniami do dystrybutorów Borlanda. Działania naszej firmy są jednak skoncentrowane wyłącznie na zapewnieniu klientom fachowej pomocy technicznej" - powiedział Jarosław Kania. Wszystkie podstawowe usługi tej firmy będą płatne. Nieodpłatnie oferowany będzie prawdopodobnie, stworzony przez BCS, biuletyn informacyjny.

Firma zamierza uruchomić w przyszłości serwer WWW z informacjami o Borlandzie i jego produktach. Prezentowane na nim będą również narzędzia i komponenty stworzone w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200