Szersze spojrzenie na sieć

Hewlett-Packard wprowadzi w ciągu roku na rynek kilka nowych produktów z rodziny OpenView.

Hewlett-Packard wprowadzi w ciągu roku na rynek kilka nowych produktów z rodziny OpenView.

Wśród najnowszych pokazów premierowych znajdą się uaktualnienia do większości komponentów OpenView przeznaczonych dla systemu Windows NT, nowe moduły zarządzające do aplikacji ERP i narzędzia lepiej integrujące OpenView z urządzeniami bezpośrednio obsługującymi sieci korporacyjne. Firma wprowadzi też rozwiązania, które pomogą w diagnozowaniu problemu roku 2000 na stacjach roboczych pracujących w sieci.

Sprytny menedżer

Podczas konferencji OpenView Channels Connections firma wprowadziła na rynek pakiet OpenView ManageX 4.0, który - jako pierwszy - pozwala zarządzać serwerami NetWare z poziomu aplikacji HP. ManageX nie pracuje jednak bezpośrednio na serwerach Novella, lecz na Windows NT.

Podstawowym zadaniem ManageX jest jednak monitorowanie pracy aplikacji, a zwłaszcza prezentacja, w jaki sposób obciążają one zasoby serwerów. Obecnie HP udostępnia moduły zarządzające dla Microsoft Exchange, Lotus Notes, SAP R/3 i Baan pracujące na platformie NT. Nowa wersja po raz pierwszy wykorzystuje technologię CIM (Common Information Model), co umożliwia wymianę informacji z innymi systemami zarządzania siecią.

Etykieta sieciowa

Nowym narzędziem jest OpenView Policy-based Network Management, który zapewnia pełną integrację aplikacji z rodziny OpenView z pakietami zarządzającymi przepustowością urządzeń sieciowych takich producentów, jak 3Com, Cisco, Fore Systems, Intel, Nortel i HP.

W przyszłym roku OpenView wzbogacone zostanie także o możliwość zarządzania pamięciami masowymi, pracującymi w standardzie Fibre Channel. Nowy produkt, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, umożliwi użytkownikom zdalne włączanie i wyłączanie portów w przełącznikach Fibre Channel, sprawdzanie temperatury urządzeń, stanu zasilaczy oraz pracy poszczególnych komponentów sieci SAN.

Także w przyszłym roku na rynek mają trafić nowe komponenty OpenView, których zadaniem będzie pomoc w zapewnieniu odpowiedniego poziomu usług realizowanych przez sieć korporacyjną. Pierwszym z nich jest Open-View Predictive Network-performance Management. Wzbogaci on aplikacje NetMetrix i Network Node Manager o możliwości analityczne, pozwalające przewidywać, na podstawie dotychczasowego ruchu w sieci, jej obciążenie w przyszłości. Rozwiązanie to pozwoli administratorom lepiej przygotować się do większej liczby użytkowników poszczególnych usług sieciowych.

Podobną funkcjonalność, ale w odniesieniu do aplikacji sieciowych, ma oferować zestaw narzędzi OpenView Application Quality of Service, który poza ruchem w sieci będzie analizować wydajność serwerów i pracujących na nich aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200