Szerokopasmowy Internet z ASMAX DSLAM M801

Veracomp rozpoczął sprzedaż rozwiązania Asmax obsługującego szerokopasmowy dostęp do Internetu. Asmax DSLAM M801 jest typem koncentratora ADSL z wbudowanymi sprzęgaczami (splitter) do rozdzielania pasma telefonicznego od pasma przeznaczonego do transmisji danych.

Ośmioportowy koncentrator Asmax DSLAM M801, dedykowany do stosowania w biurowcach, hotelach i wielopiętrowych budynkach mieszkalnych, umożliwia dostawcom Internetu rozbudowę szerokopasmowej sieci transmisji cyfrowej. Zapewnia użytkownikom szybkie przesyłanie danych oraz korzystanie z serwisów głosowych w strefach obsługiwanych przez dostawców transmisji cyfrowych.

Koncentrator DSLAM M801 jest wyposażony w osiem portów ADSL (gniazda RJ-11) i pojedynczy port Ethernet (gniazdo RJ45, szybkość 10/100 Mb/s) oraz ma zainstalowany port umożliwiający włączenie konsoli zarządzającej. Porty interfejsowe mogą pracować zarówno jako rutery jak i mosty (bridge), przy czym każdy z nich można konfigurować oddzielnie.

Zobacz również:

  • Sieć 5G - jak wygląda w praktyce infrastruktura w Polsce?

Asmax DSLAM M801 umożliwia realizację asymetrycznych połączeń w standardach ADSL oraz G.Lite. W standardzie G.DMT urządzenie zapewnia transmisje z szybkością 8 Mb/s w stronę abonenta i 1 Mb/s w kierunku sieci, natomiast w podczas pracy w standardzie G.Lite uzyskuje się szybkość 1,54 Mb/s w kierunku do abonenta do 512 kb/s w kierunku odwrotnym.

System dający wsparcie dla transmisji wg ITU G.992.1 oraz G.992.2 wyposażono w dwa sposoby alarmowania (główny i podrzędny), a także wskaźnik kierunku transmisji Tx/Rx (odbieranie lub wysyłanie). Urządzenie obsługuje kilka protokołów sieciowych, w tym: translację NAT, protokoły RIP oraz DNS. Translacja adresów NAT umożliwia jednoczesne korzystanie z Internetu przez kilku użytkowników, przy czym na zewnątrz jest używany i ujawniany tylko jeden adres IP.

Ruter skonfigurowany jako most, pracuje w trybie samouczącego się mostu (rejestracja adresów) w standardzie IEEE802.1d wraz z możliwością filtrowania adresów nadawcy i odbiorcy (obsługa do 4096 adresów MAC oraz obsługa algorytmu spanning-tree). Asmax DSLAM M801 można konfigurować i zarządzać za pomocą przeglądarki WWW lub bezpośrednio z wykorzystaniem konsoli lokalnej. Przewidywana cena detaliczna netto wynosi 4470 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200