Szerokopasmowcy na całym świecie łączcie się!

Globalna liczba użytkowników szerokopasmowych łączy w technologii DSL to już potężna armia: na całym świecie było ich w III kwartale br. aż 85,3 mln osób - wskazuje Point Topic. Chiny uplasowały się na pierwszym miejscu pod względem ilości używanych linii DSL.

W tym roku nastąpił znaczący wzrost w liczbie użytkowników DSL - grupa szerokopasmowców powiększyła się o 56% (porównując dane za trzy kwartały tego roku z analogicznym okresem 2003 r.) Przekładając procenty na liczby, okazuje się, że na całym świecie przybyło ponad 30 mln internautów korzystających z linii DSL.

Jak szacuje Point Topic, na początku przyszłego roku liczba internautów posiadajacych szerokopasmowy dostęp do sieci przekroczy 100 mln.

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?

Najwięcej użytkowników DSL posiadają Chiny - ponad 13,7 mln. Drugie miejsce zajmuje Japonia z wynikiem 12,6 mln internautów. Stany Zjednoczone uplasowały się dopiero na trzecim miejscu. Jak wskazuje firma badawcza, w USA wciąż gros użytkowników korzysta z połączeń modemowych.

Szerokopasmowcy na całym świecie łączcie się!

Liczba użytkowników DSL

DSL jest najpopularniejszą formą szerokopasmowego dostępu do sieci w USA. A to głównie dzięki łatwości konwersji linii telefonicznej w szybkie połączenie internetowe.

W Europie najwięcej użytkowników DSL posiadają Niemcy (prawie 6 mln). Drugie miejsce wśród krajów Starego Kontynentu zajęła Francja, trzecie Włochy. Wielka Brytania z wynikiem ponad 3 mln użytkowników DSL znalazła się dopiero na 4 pozycji. W rankingu nie znajdziemy Polski.

Na jedną linię DSL przypada średnio 2,09 osoby - wskazuje Point Topic.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200