Szerokie pasmo na szeroką skalę

Bezpieczeństwo za pieniądze

Szerokie pasmo na szeroką skalę

Usługa <i>Dostęp do Internetu DSL</i>

W ramach nowej usługi TP SA oferuje klientom bezpłatne usługi bezpieczeństwa. Niezależnie od wybranego profilu klienci korzystają z pakietu e-security - oprogramowanie działające na routerach dostępowych zapewnia im zabezpieczenie przed skanowaniem portów i atakami typu Denial of Service (m.in. TCP flood, ICMP flood, UDP flood).

Klienci mogą ponadto wykupić dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnymi atakami z zewnątrz. Zaawansowany Pakiet Bezpieczeństwa zawiera trzy opcje. Dostęp Otwarty oznacza brak jakichkolwiek ograniczeń dla ruchu napływającego z Internetu. Wybranie opcji Dostęp Limitowany ogranicza ruch przychodzący do protokołów: HTTP, HTTPS, SSH, FTP, SMTP, POP3, POP3-sec, ICMP-echo oraz DNS. Dostęp Zastrzeżony polega na wyłączeniu wszelkiego ruchu nie należącego do sesji nawiązanej wewnątrz sieci klienta. Wyjątek stanowią oczywiście odpowiedzi serwerów DNS oraz komendy ICMP-echo. Za Zaawansowany Pakiet Bezpieczeństwa TP SA nalicza miesięczną opłatę w wysokości 303,78 zł brutto.

Sieć do usług

Klienci otrzymują od TP SA modem ADSL z wbudowaną funkcją routingu. Firmy chcące wykorzystywać linię ADSL równolegle dla telefonii otrzymują także urządzenie rozdzielające dane i głos. Modem/router klienta komunikuje się z multiplekserem DSLAM (DSL Access Multiplexer). Stamtąd sygnał biegnie do routera usługowego (urządzenia Spring Tide firmy Lucent Technologies). Router usługowy rozpoznaje modem klienta i sprawdza w serwerze usług katalogowych przypisany mu przez użytkownika profil. W przypadku zmiany profilu, po nawiązaniu połączenia z routerem usługowym, użytkownik loguje się do serwera konfiguracyjnego, zapisującego ustawienia w serwerze katalogowym. Skorzystanie z nowego profilu jest możliwe po wyłączeniu i ponownym włączeniu modemu.

Dostęp do Internetu w Telekomunikacji

W drugiej połowie roku TP SA przedstawi nową ofertę dostępu szerokopasmowego dla klientów indywidualnych. Jest prawdopodobne, że osoby korzystające dotychczas z usług SDI otrzymają propozycję skorzystania z nowych usług na promocyjnych warunkach.

TP SA chce bowiem, aby w dużych miastach standardem dostępu szerokopasmowego stała się technologia ADSL.

Dial-up - ponad 1 mln klientów

SDI - ponad 80 tys. klientów

ADSL - ponad 4 tys. klientów


TOP 200