Szeptel podejmuje strategiczną współpracę z Tele Danmark Internet A/S

Firmy zawarły umowę dotyczącą realizowanej przez Szeptel budowy ogólnopolskiej sieci szkieletowej.

Szeptel SA zawarł umowę o współpracy ze spółką Tele Danmark Internet A/S, należącą do grupy Tele Danmark A/S. Podpisane przez firmy porozumienie odnosi się do budowanej przez Szeptel ogólnopolskiej sieci szkieletowej i dostępowej. Tele Danmark Internet zajmie się projektowaniem systemu telekomunikacyjnego, negocjacją warunków z dostawcami urządzeń, przygotowaniem ogólnopolskiej sieci sprzedaży i obsługi klienta oraz tworzeniem i zarządzaniem usługami. Firma zapewni także pozyskanie wykwalifikowanych pracowników i budowę międzynarodowych punktów styku między siecią Szeptel a Tele Danmark.

W zamian za swoje usługi Tele Danmark Internet otrzyma zwrot poniesionych kosztów oraz uzyska opcje na zakup akcji Szeptel. Warunki tej transakcji zostaną uzgodnione w odrębnej umowie. Ponadto firmy zobowiązały się do zawarcia umowy dotyczącej obsługi przez Szeptel klientów Tele Danmark na terenie Polski. Szeptel uzyska także preferencyjnej warunki współpracy z podmiotami związanymi kapitałowo z Tele Danmark, m.in. Polkomtelem oraz spółką Net2Net. Umowa zawarta jest na czas nieokreślony.

Zobacz również:

  • Powstanie pierwsza podmorska sieć światłowodowa, która połączy ze sobą bezpośrednio Australię z Afryką

Szeptel ukończył już budowę pierwszych 350 km sieci szkieletowej, w postaci połączenia światłowodowego pomiędzy Białymstokiem, Łomżą, Ostrołęką i Warszawą. W tym roku firma planuje instalacje kolejnych 2000 km sieci na terenie reszty kraju.

TeleDanmark należy w 41,6% do SBC Communications. W lutym br. firma wykupiła od Softbanku 51% akcji spółki Net2Net, posiadającej udziały w firmach Polska OnLine, IDS, Multinet, PDI oraz Polbox. Wartość transakcji wyniosła 87,5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200