Szef Novella: miną lata, zanim nasz Linux trafi pod strzechy

Na spopularyzowanie się systemu Suse Linux wśród użytkowników domowych przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej 3 do 5 lat - prognozuje Ronald Hovsepian, szef koncernu Novell. Jego zdaniem w najbliższym czasie Linux będzie się intensywnie rozpowszechniał - ale głównie w środowiskach korporacyjnych.

Zdaniem Hovsepiana, problem polega na tym, że wszelkie zmiany wśród użytkowników domowych następują znacznie wolniej niż w korporacjach. Szef Novella twierdzi w związku z tym, że Suse Linux w końcu stanie się popularny wśród zwykłych konsumentów - ale przyjdzie nam na to poczekać co najmniej 3 lub nawet 5 lat.

"Nie znaczy to, że nie będziemy robić nic, by promować nasze produkty wśród użytkowników domowych. W tym czasie zamierzamy skupić się na przedstawianiu naszej oferty entuzjastom nowych technologii i rozwijać dystrybucję openSuse. To nasza strategia "rozwoju społecznościowego" - testy na naszym produkcie prowadzi ponad 2 mln użytkowników" - tłumaczył Hovsepian.

Szef Novella stwierdził, że w najbliższym czasie dystrybucja firmowana przez jego koncern będzie popularyzowała się wśród użytkowników korporacyjnych. Ronald Hovsepian ujawnił m.in., że w współpracę z Novellem nawiązał ostatnio producent samochodów PSA Peugeot Citroën - firma zamierza w najbliższych latach zainstalować system spod znaku pingwina na 20 tys. komputerów.


TOP 200