Szef Comarchu w szpitalu, spółka z tymczasowym prezesem

Ze względu na stan zdrowia prof. Janusza Filipiaka, rada nadzorcza Comarch wyznaczyła tymczasowo Annę Pruską do wykonywania czynności prezesa zarządu firmy.

fot. mat. PR

W sobotę Janusz Filipiak, prezes i założyciel Comarch, trafił do szpitala po tym, jak zasłabł na ulicy w Krakowie. Jak podała stacja RMF FM, szef Comarchu miał doznać zatrzymania akcji serca i był reanimowany przez służby medyczne. Spółka oficjalnie nie potwierdziła tych informacji. Ciszę informacyjną wprowadził również klub piłkarski Cracovia, którego właścicielem jest Janusz Filipiak.

Jedno jest pewne – sytuacja jest na tyle poważna, że dziś, w poniedziałek, rada nadzorcza spółki wyznaczyła ze swego grona osobę, która przez najbliższy miesiąc będzie pełnić obowiązki prezesa zarządu. U sterów Comarchu stanie teraz dr Anna Pruska, córka Janusza Filipiaka, która w firmie pracuje od 2004 roku, od 2013 pełni funkcję prezesa rady nadzorczej Comarch Swiss AG.

Zobacz również:

  • Comarch uruchomił swoje największe centrum danych w USA
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200