Systemy pamięci masowych - nowości firmy EMC

EMC przedstawił strategię przyśpieszenia wprowadzania na rynek pamięci masowych opartych na układach flash (Project Lightning) i zaprezentował pamięć masową NAS, która pozwala pomieścić pojedynczy system plików o wielkości 15 PB.

Firma zaprezentowała nową strategię, która ma na celu przyśpieszenie wprowadzania układów flash do pamięci masowych. Project Lightning przewiduje produkcję serwerowych (PCIe) kart z pamięciami NAND\flash. Karty pełnią rolę szybkich buforów na dane, zwiększających znacznie wydajność aplikacji uruchamianych na serwerze. Karty będą też instalowane w macierzach pracujących pod kontrolą oprogramowania EMC FAST.

Jeszcze w tym kwartale macierze Symmetrix VMAX w całości oparte na pamięciach flash będą oferowane jako standardowa opcja konfiguracji. Połowa aktualnie zamówionych systemów pamięci masowej klasy wyższej EMC Symmetrix VMAX oraz systemów uniwersalnej pamięci masowej EMC VNX zawiera nośniki flash.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • Dyski PCIe 5.0 mogą wymusić stosowanie nowego rozmiaru M.2

Firma poszerzyła też ofertę o pamięć masową NAS należącą do produktów sieciowych typu scale-out (skalowanych horyzontalnie), pozwalającym na pomieszczenie 15PB danych w ramach jednego systemu plików i woluminu.

Systemy pamięci masowych - nowości firmy EMC

Isilon IQ 108NL

Przeznaczona do archiwizacji wielkich zbiorów danych macierz Isilon IQ 108NL ma 4U wysokości i wykorzystuje napędy Hitachi Ultrastar 3 TB (klasy enterprise). Pamięć jest sprzedawana z nowym oprogramowaniem aplikacyjnym SmartLock, które zapewnia danym bezpieczeństwo i gwarantuje, że plik po zablokowaniu nie może być przeniesiony ani zmieniony. SmartLock przypisuje każdemu chronionemu plikowi niepowtarzalną sygnaturę, która podlega sprawdzaniu w celu weryfikacji integralności i statusu pliku w systemie plików.

Cena katalogowa produktu IQ 108NL wynosi 123 500 USD za każdy węzeł. Cena katalogowa produktu SmartLock wynosi 1950 USD za węzeł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200