Systemy ochrony infrastruktury IT

Aby zapobiec utracie danych przetwarzanych w systemie teleinformatycznym, nie wystarczy zastosowanie oprogramowania antywirusowego czy firewalla. Konieczne jest również zapewnienie fizycznego bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej.

Aby zapobiec utracie danych przetwarzanych w systemie teleinformatycznym, nie wystarczy zastosowanie oprogramowania antywirusowego czy firewalla. Konieczne jest również zapewnienie fizycznego bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej.

Zastrzeżone dane można bowiem zdobyć nie tylko włamując się zdalnie do systemu czy "podsłuchując" je podczas transmisji, ale najzwyczajniej wynieść z obiektu np. niezabezpieczone laptopy czy . Fizyczna ochrona sprzętu powinna nie tylko przeciwdziałać zagrożeniu przed nieuprawnionym dostępem do zasobów, lecz także gwarantować pewne i pozbawione zakłóceń zasilanie oraz odpowiednie warunki środowiskowe (temperatura, wilgotność i in.). Ochrona bezpieczeństwa infrastruktury fizycznej systemów IT w polityce bezpieczeństwa wielu firm jest niestety traktowana zbyt powierzchownie, co powoduje przestoje lub utratę informacji. Główną przyczyną takiego stanu jest nie tylko brak odpowiedniej świadomości dotyczącej potrzeby zabezpieczenia fizycznego infrastruktury teleinformatycznej, ale często zwyczajne zaniechanie czy wręcz niedbalstwo. Na zabezpieczenia fizyczne infrastruktury teleinformatycznej składają się systemy: kontroli dostępu, monitoringu pomieszczeń, ochrony ppoż., gwarantowanego zasilania, chłodzenia i klimatyzacji. Bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych nie są jednak w stanie zagwarantować wyłącznie środki techniczne. Konieczne jest zapewnienie właściwego poziomu zarządzania zasobami i dobra organizacja. Tworząc system zapewniający bezpieczeństwo informacji, należy pamiętać, że jest on tyle wart, ile jego najsłabsze ogniwo. Jak pokazuje doświadczenie, najsłabszym ogniwem w całym systemie ochrony wciąż pozostaje człowiek.

APC Smart-UPSRT 15 i 20 kVA

Systemy ochrony infrastruktury IT

UPS-y o mocy 15 i 20 kVA i rozmiarze 12U są przeznaczone do montażu w szafach przemysłowych lub obudowach typu wieża. o podwójnej konwersji napięcia umożliwiają elastyczną konfigurację faz prądu wejściowego/wyjściowego 1:1, 3:1 lub 3:3. Mogą być stosowane do zasilania pojedynczych szaf z serwerami kasetowymi, urządzeń medycznych, telefonii IP, maszyn przemysłowych, a także rozwiązań RFID i pamięci masowych. Współpracują z różnymi systemami operacyjnymi i platformami do zarządzania siecią.

CES Flexus 10 - 20 kVA

Systemy ochrony infrastruktury IT

UPS-y serii Flexus zapewniają dużą tolerancję napięcia i częstotliwości. Cyfrowy układ PFC w technologii IGTB gwarantuje niską zawartość harmonicznych. Sterowanie mikroprocesorowe układów WE/WY zapewnia pracę UPS-a zgodnie z wymogami ochrony środowiska i emisji zakłóceń EMC. Wysoki współczynnik mocy wyjściowej dostosowany jest do konstrukcji zasilaczy komputerów wyposażonych w układy korekcji współczynnika mocy. Wbudowany dotykowy panel graficzny z cyfrowym oscyloskopem umożliwia monitorowanie i zarządzanie systemem.

Emerson Network Power Liebert NXf

Systemy ochrony infrastruktury IT

Seria rozwiązań udostępniająca usługę potrójną w miejskiej sieci ethernetowej IP. W warstwie dostępowej system użytkuje koncentratory IP DSLAM, bramy optyczne GPON oraz przełączniki ethernetowe, natomiast w sieci rdzeniowej szybkie przełączniki dla aplikacji 10GbE. Produkty Carrier Ethernet pozwalają tworzyć ogólnodostępną sieć IP, poczynając od urządzeń działających w warstwie dostępowej (IP DSLAM, GPON, IP Switch) do rozwiązań z agregowaniem ruchu IP w rdzeniu sieci teleinformatycznej.

Ever Sinline Pro

Systemy ochrony infrastruktury IT

Zasilacze o mocy od 2200 VA do 5000 VA przeznaczone do zabezpieczania serwerów i rozbudowanych sieci komputerowych. Zapewniają m.in.: skalowanie mocy w zależności od aktualnego zapotrzebowania użytkownika (np. zwiększenie liczby odbiorów), skalowanie czasu pracy UPS-a poprzez dołączenie dodatkowych modułów baterii, indywidualne opcje serwisowe oraz wybór sposobu komunikacji (RS 232, USB, karta SNMP/HTTP). Układ ładowania CBC powoduje skrócenie czasu ładowania oraz wydłużenie okresu eksploatacji akumulatorów.

Chloride Power Protection Power Lan Green5 i 7 kVA

Systemy ochrony infrastruktury IT

Seria UPS-ów w topologii Digital On-Line zapewniająca zerowy czas przełączania, sinusoidalny przebieg napięcia wyjściowego, izolację galwaniczną między akumulatorami i obciążeniem. Zasilacze te oferują następujące parametry i funkcje: sprawność AC/AC (~97%), wewnętrzne gniazdo SNMP, opcjonalnie awaryjny wyłącznik zasilania. W tylnej części urządzenia znajduje się ręczny przełącznik obejściowy, który umożliwia wykonywanie prac konserwacyjnych w UPS-ie (np. wymiana baterii) bez konieczności odłączania obciążenia.

Cover Energy Cover Partner NH

Systemy ochrony infrastruktury IT

Zasilacz UPS o uniwersalnej, modułowej konstrukcji, wyposażony w falownik i prostownik oparty na tranzystorach IGBT. Wysoka częstotliwość przełączania tranzystorów (25 kHz) zapewnia napięcie wyjściowe o stabilnych parametrach, bez względu na zakłócenia w sieci energetycznej i rodzaj zasilanych urządzeń oraz wysoką sprawność. Modułowa konstrukcja urządzenia zapewnia skalowalność i nadmiarowość systemu zasilania awaryjnego. Zaawansowane oprogramowanie umożliwia kontrolę nad urządzeniem i zasilanymi odbiornikami.

Eaton Powerware 9140

Systemy ochrony infrastruktury IT

Zasilacz UPS Powerware 9140 o mocy 7,5 kVA lub 10 kVA jest przeznaczony do montażu w szafie przemysłowej, zajmuje wysokość 6U (łącznie z bateriami). UPS zapewnia wysoką gęstość mocy, co jest istotnym parametrem przy optymalizacji przestrzeni. Zasilacz, zbudowany w technologii podwójnej konwersji, zapewnia napięcie o wysokiej jakości bez względu na występujące zakłócenia. Urządzenie jest dostępne w następujących konfiguracjach: jedna faza na wejściu/jedna faza na wyjściu, trzy fazy na wejściu/jedna faza na wyjściu.

Lestar BroadAccess-100

Systemy ochrony infrastruktury IT

Zasilacze z serii Sine Wave Technology mają zaawansowane rozwiązanie techniczne pozwalające uzyskać czystą sinusoidę napięcia na wyjściu podczas pracy w trybie działania z baterii. Są dostępne w wersji tower TS-1100, TS-1500, TS-2200 oraz rack: TSR-1100, TSR-1500, TSR-2200. Czas autonomii zasilaczy serii TS zależy od stopnia obciążenia, a także stanu naładowania akumulatorów i wynosi 6/14 min (Pmax/0,5 Pmax). Dodatkowo seria TS ma porty RJ 45 do zabezpieczenia sieci WLAN i LAN oraz dwa porty komunikacyjne RS 232 i USB.

Socomec UPS Masterys MC

Systemy ochrony infrastruktury IT

Zasilacz o mocy 100-120 kVA zapewnia: sprawność przetwarzania energii na poziomie 96% w trybie online, wejściowy współczynnik mocy >0,99 oraz zawartość harmonicznych prądu wejściowego < 3%, żywotność akumulatorów - inteligentny system ładowania baterii (EBS), minimalną powierzchnię zabudowy. Ponadto UPS może być zainstalowany bez konieczności przebudowy istniejącej serwerowni (montaż na tej samej podłodze technicznej). Ma przyjazny interfejs użytkownika z wyświetlaczem graficznym oraz aplikacją internetową w jęz. polskim.

Unitek UPS Systems In-Line Mistral xD

Systemy ochrony infrastruktury IT

Zasilacze UPS z serii In-Line Mistral xD, dostępne w zakresie mocy od 600 do 2600 VA, są wyposażone w AVR (automatyczny regulator napięcia) oraz 4 gniazdka wyjściowe IEC, które zapewniają odpowiedni czas autonomii i zabezpieczają odbiorniki przed przepięciami. Kolorowy wyświetlacz LCD prezentuje w czasie rzeczywistym parametry napięcia, prądu, poziom naładowania baterii oraz tryb pracy UPS-a. Zasilacz ma zabezpieczenie przed zakłóceniami zasilania dla portu RJ11 kompatybilnego z ADSL oraz portu RJ45.


TOP 200