Systemy do wydruku

Rośnie zainteresowanie przedsiębiorstw kompletnymi systemami do obsługi wydruków masowych.

Rośnie zainteresowanie przedsiębiorstw kompletnymi systemami do obsługi wydruków masowych.

Specjalistyczne oprogramowanie PrintSoft i Easy Software AG do obsługi wydruków znajdzie się w ofercie firmy Softex Data, zajmującej się sprzedażą wysoko wydajnych systemów drukowania przeznaczonych dla średnich lub dużych przedsiębiorstw. Ma to pozwolić na oferowanie klientom kompletnych systemów wydruku.

Zdaniem przedstawicieli Softex Data, rośnie zapotrzebowanie na kompletne systemy i ich wdrożenia, a nie tylko na sprzęt. Nie dotyczy to wyłącznie dużych, korporacyjnych linii do masowych wydruków, których instalacja jest w oczywisty sposób związana z wdrożeniem systemu, lecz również mniejszych urządzeń stosowanych do obsługi korespondencji lub druku dokumentów marketingowych w firmach wykorzystujących standardowe drukarki sieciowe o dużej wydajności. Zaciera się bowiem granica wydajności między sieciowymi drukarkami laserowymi a tzw. systemami wydrukowymi. Wzrost szybkości druku tych pierwszych do obecnego poziomu 30-40 str./min powoduje, że w mniejszych firmach drukarki laserowe mogą pełnić funkcję urządzeń do wydruków masowych. Softex Data będzie sprzedawać oprogramowanie do zarządzania procesem druku, obiegiem dokumentów i elektronicznej archiwizacji, takie jak PReS firmy PrintSoft, GMC PrintNet oraz Easy Archive firmy Easy Software AG.

PReS jest profesjonalnym pakietem do tworzenia oprogramowania sterującego procesem wydruków masowych w dużych systemach. Jego cena wynosi ponad 42 tys. zł. PrintNet jest przeznaczony dla firm o średniej wielkości - umożliwia tworzenie druków marketingowych, informacyjnych i listów przeznaczonych dla dużej liczby odbiorców. Program pozwala na automatyzację tego procesu. PrintNet może pracować na platformie Windows, NetWare lub Unix w większości popularnych środowisk sieciowych. Jego cena wynosi ponad 26 tys. zł.

Easy Archive jest pakietem o konstrukcji modułowej, którego podstawowym zadaniem jest archiwizacja dokumentów. Zawiera m.in. moduły do skanowania dokumentów papierowych, rozpoznawania znaków (również polskich), indeksowania oraz archiwizacji plików np. w bibliotekach dysków CD. Obecnie jest przygotowywana zlokalizowana wersja tego oprogramowania, której premiery można oczekiwać podczas targów Infosystem w Poznaniu. Cena pakietu wynosi ponad 42 tys. zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200