System wideo zmniejszy koszty w ministerstwie

Irlandzkie Ministerstwo Środowiska, Społeczności i Administracji Lokalnej wdrożyło system Polycom RealPresence do usprawnienia komunikacji i współpracy między swoimi urzędnikami a innymi jednostkami.

Rozwiązanie, które umożliwia połączenia wideo, ma ograniczyć koszty rozproszonych biur w Dublinie, Ballinie, Tubbercurry i Wexfordzie oraz zapewnić wsparcie w przygotowaniach do rozpoczynającej się w styczniu 2013 r. prezydencji Irlandii w Unii Europejskiej.

Obecnie niemal 900 urzędników korzysta z kamer internetowych i rozwiązań wideo HD oraz modułu RealPresence Room. Przez sześć miesięcy Ministerstwo przeprowadziło ponad 1850 spotkań, z czego ponad 95% przy użyciu wideo.

"Przed wdrożeniem rozwiązań Microsoft i Polycom po naszej sieci wędrowały różne wersje dokumentów. Usprawniona współpraca przyniosła ogromne korzyści. Spotkania mogą odbywać się przez połączenia wideo, w trakcie których możemy udostępniać sobie dokumenty i wspólnie przy nich pracować, uwzględniając uwagi wszystkich uczestników. W ciągu godziny czy dwóch możemy opracować dokument, nad którym poprzednio siedzielibyśmy całymi tygodniami" - mówi Paul Mc Donald, główny dyrektor działów ICT i komunikacji.


TOP 200