System operacyjny HarmonyOS trafia do kamer CCTV

Aurotski system operacyjny firmy Huawei trafia na kolejny rodzaj urządzeń. Pod jego kontrolą pracować będą kamery do monitoringu.

Huawei jako jeden z największych producentów sprzętu elektronicznego z Chin od 2019 rozwija autorski system operacyjny Huawei HarmonyOS. W praktyce rozwiązanie to w zależności od typu urządzeń opiera się na autorskim systemie operacyjnym open-source (router, zegarki, urządzenia internetu rzeczy) lub Androidzie w wersji bez dostępu do usług Google.

Huawei HarmonyOS trafia do kamer CCTV
Źródło: Pawel Czerwinski / Unsplash

Huawei HarmonyOS trafia do kamer CCTV

Źródło: Pawel Czerwinski / Unsplash

Huawei poinformował właśnie o wprowadzeniu systemu Huawei HarmonyOS na nowy rodzaj urządzeń. Pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego pracują kamery CCTV do monitoringu wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Zobacz również:

  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group
  • Google łata 50 luk systemu Android

Wewnętrzno-zewnętrzna kamera dookólna posiada możliwość obracania się wokół własnej osi. Wyposażono ją w 2MP sensor pozwalający rejestrować obraz w rozdzielczości Full HD. Dzięki obecności HarmonyOS kamera automatycznie rozpoznaje i wykrywa obiekty z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Urządzenie zasilane jest z wykorzystaniem PoE. Oznacza to, że do działania wystarczy przewód RJ-45. Urządzenie jest wodoszczelne i pyłoodporne, co zostało potwierdzone certyfikatem IP66.

Huawei zaprezentował również zewnętrzną kamerę kierunkową z czujnikiem o wysokiej rozdzielczości. Kamerę wyposażono w wydajniejsze podzespoły - dwurdzeniowy układ o taktowaniu 600 MHz oraz obiektyw o rozdzielczości 4 MP, który pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 2K - 2560 x 1440 pikseli z częstotliwością 25 klatek na sekundę.

Nowe produkty wykorzystują system operacyjny HarmonyOS oparty na otwarto-źródłowym kodzie. Podobne rozwiązanie znajduje się w nowych routerach Huawei.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200