System macOS Sierra w wersji Public Beta już dostępny

Apple udostępnił oficjalnie wszystkim użytkownikom kilka dni temu pierwszą, ogólnodostępną wersję beta systemu operacyjnego macOS Sierra, który nosił wcześniej nazwę OS X. Należy przypomnieć, ze ostatnia wersja oprogramowania OS X pojawiła się w zeszłym roku i nosiła roboczą nazwę El Capitan.

Mijają już trzy lata od momentu, w którym Apple zdecydował się udostępniać wersję beta systemu operacyjnego OS X szerokiej publiczności, a nie tylko deweloperom. Wcześniej przez 14 lat tego nie robił i dopiero w 2013 roku udostępnił szerokiej publiczności wersję beta kolejnej wersji tego oprogramowania, jakim był system OS X Yosemite.

Zarejestrowani deweloperzy mogli pobierać macOS Sierra (wersja Developer Preview) już 13-go czerwca tego roku, w pierwszym dniu konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). To właśnie wtedy Apple zakomunikował, że zmienia nazwę swojego firmowego systemu operacyjnego z OS X na macOS.

Zobacz również:

  • macOS Ventura - czy warto aktualizować komputery na premierę?
  • Znamy datę udostępnienia finalnej wersji systemu iOS 16
  • 6 powodów, dla których warto wymienić komputery Mac z CPU Intel

Udostępniony obecnie użytkownikom system macOS Sierra (patrz tutaj) ma wielkość 4,9 GB. Jak dotąd Apple nie podał, kiedy zamierza wprowadzić na rynek finalną wersję systemu. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasową praktykę, może to być wrzesień albo październik tego roku.

Tak jak w poprzednich dwóch latach, tak i tym razem Apple ostrzegł testerów, aby nie zdradzali żadnych sekretów. Nie powinni więc np. wszczynać publicznych dyskusji na temat tego oprogramowania ani publikować zgrzytów ekranu, pisze Apple w zamieszczonym na witrynie dokumencie FAQ (często zadawane pytania).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200