System macOS 11 udostępniony do testowania

Pierwsza publiczna wersja beta kolejnej aktualizacji systemu operacyjnego macOS (system macOS 11, znany pod roboczą nazwą Big Sur) miała pierwotnie trafić do rąk użytkowników w lipcu, ale Apple opóźnił premierę i opublikował system dopiero pod koniec zeszłego tygodnia.

macOS

Jak zwykle ci wszyscy, którzy chcieliby przetestować system, muszą najpierw zarejestrować się w programie beta firmy Apple, a następnie zainstalować aktualizację na swoim komputerze. Oczywiście najlepiej jest zainstalować system Big Sur nie na używanym codziennie, nazwijmy to produkcyjnych komputerze, a na innej maszynie, po to aby w przypadku niepowodzenia instalacji czy błędów znajdujących się w systemie (co nie jest nigdy wykluczone) nie mieć niepotrzebnych kłopotów.

Pierwsza publiczna wersja beta systemu Big Sur pojawia się znacznie później (chodzi o miesiąc) niż miało to miejsce w przypadku poprzednich aktualizacji. Wtedy Apple udostępniał takie oprogramowanie (mówimy tu o systemach znanych pod kodowymi nazwami El Capitan, Sierra, Catalina, Mojave i High Sierra) najczęściej już w czerwcu albo najpóźniej na początku lipca każdego roku.

Zobacz również:

  • Ważne poprawki dla Windows
  • Apple kładzie nacisk na dostępność - nowa funkcja w drodze
  • Apple zrezygnowało z macOS Server

Apple nie podaje póki co dokładnie, kiedy przetestowany już i gotowy do normalnego użytku system Big Sur pojawi się na jego serwerach i będzie go można stamtąd pobierać. Wiele jednak na to wskazuje, że nastąpi to dopiero w listopadzie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200