System IFS Application dostępny w formie usługi na infrastrukturze firmy NEC

Na kwiecień br. zaplanowano udostępnienie wybranych funkcjonalności systemu IFS Applications w formie usługi, działającej na bazie infrastruktury należącej do firmy NEC. W pierwszej kolejności udostępnione zostaną m.in. funkcjonalności systemu z zakresu finansów, łańcuchem dostaw oraz produkcji.

Koncern NEC jest pierwszą firmą, która zaoferuje system IFS Applications jako usługę. Nowa oferta jest wynikiem trwającej od 1997 roku współpracy koncernów NEC i IFS. Na jej mocy japońska firma opracowała m.in. szereg dodatków pozwalających spełnić szczególne wymogi firm japońskich. Zgodnie z zapowiedziami wraz z oprogramowaniem IFS NEC zamierza zaoferować szereg autorskich dodatków rozszerzających standardowe możliwości systemu o nowe funkcje z zakresu bankowości korporacyjnej, billingowania oraz kontroli globalnego popytu i podaży."Hosting systemu IFS Applications w chmurze to naturalny etap ewolucji tradycyjnej koncepcji udostępniania usług. Hosting w chmurze w połączeniu z modelem "oprogramowanie plus usługi" to naszym zdaniem obszary, w których klienci od początku odczują korzyści płynące z nowych możliwości związanych z przetwarzaniem w chmurze" - uważa Dan Matthews, dyrektor ds. technologii w firmie IFS.

Wedle zapowiedzi nowa oferta ma charakteryzować się wyjątkową elastycznością. Przedstawiciele koncernu NEC szacują, że całkowite koszty użytkowania systemu IFS Applications w modelu usługowym w ciągu pierwszych pięciu lat mogą sięgnąć 30 proc. względem modelu klasycznego. Plany kierownictwa firmy NEC zakładają, że do 2016 roku z systemu IFS Applications udostępnianego na bazie infrastruktury japońskiego koncernu będzie korzystało przynajmniej 50 klientów. Kontrakty z pierwszymi użytkownikami systemu podpisano w listopadzie 2010 roku.

Czytaj też:

Microsoft Dynamics CRM dostępny jako usługa

W 2011 roku będzie mniej wdrożeń systemów klasy ERP?

Comarch zainwestuje miliony w rozwój ERP

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200