System Fedora 29 w wersji beta już dostępny

Społeczność Fedora Project poinformowała wczoraj o dostępności najnowszego wydania systemu operacyjnego Fedora. Chodzi o oprogramowanie Fedora 29 w wersji beta.

Fedora to bezpłatny i otwarty - chodzi o kod - system operacyjny bazujący na jądrze Linuksa. System Fedora 29 jest dostępny w trzech różnych odmianach: (Fedora Server, Fedora Atomic Host i Fedora Workstation).

W opinii specjalistów do najważniejszych nowości, jakie pojawiły się w systemie Fedora 29, należy zaliczyć dwa rozwiązania.

Zobacz również:

  • Mapy Google z funkcjami dedykowanymi dla aut elektrycznych
  • Nowy OS zarządzający zaporami firmy Palo Alto wzmacnia bezpieczeństwo systemów IT
  • Linux 6.0 – już jest

Pierwsze rozwiązanie wspiera tak ważną cechę systemu operacyjnego, jak modułowość. To funkcjonalność towarzysząca każdej z trzech postaci systemu (Fedora Server, Fedora Atomic Host i Fedora Workstation), którą można wdrażać za pośrednictwem kontenerów. Użytkownik systemu ma wtedy do wyboru wiele wersji konkretnego oprogramowania (takiego jak np. Node.js).

Kolejną ważną cechą systemu Fedora 29 jest to, że oferuje on użytkownikom komputerów wyposażonych w procesor ARM (bazujących np. na platformie sprzętowej Pi) większą wydajność i niezawodność pracy. Jest to możliwe dzięki temu, że Fedora 29 bardzo dobrze wspiera funkcję ZRAM, szczególnie w przypadku platform sprzętowych ARMv7 i aarch64.

Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich wydań tego oprogramowania, również Fedora 29 zawiera szereg poprawek bezpieczeństwa. Oferuje również rozszerzenia usprawniające pracę wielu podstawowych pakietów (takich jak Python 3.7, Perl 5.28. glibc 2.28, Gloang 1.11 czy MySQL 8).

Fedora Project zapowiada, że przejście do kolejnej po beta wersji systemu Fedora 29 nastąpi za dwa tygodnie (dokładnie 9-go października).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200