System ERP pomocny w produkcji mieszanki mineralnoasfaltowej

W firmie Masfalt zakończyło się wdrożenie systemu Impuls 5 firmy BPSC. Uruchomiony system usprawnił m.in. rozliczanie magazynów i gospodarowanie surowcami jednego z największych polskich producentów wyrobów wykorzystywanych w budowie nawierzchni drogowych.

Funkcjonalność systemu Impuls 5 objęła wszystkie osiem zakładów produkcyjnych firmy Masfalt. Na obsługiwane obszary biznesowe składają się m.in. gospodarka magazynowa, produkcja, dystrybucja, zarządzanie środkami trwałymi i relacjami z klientami oraz system finansowo-księgowy.

Dzięki integracji informacji o produkcji realizowanej we wszystkich fabrykach możliwe było m.in. usprawnienie gospodarki magazynowej. Funkcjonalność systemu w zakresie rozliczania operacji na magazynach opiera się m.in. na systemie receptur aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest wyliczanie marży z dokładnością do partii produktu. W ramach wdrożenia uruchomiono również awaryjny system wagowy, funkcjonujący niezależnie od głównego serwera zlokalizowanego w centrali firmy Masfalt.

Przedstawiciele firmy Masfalt podkreślają m.in. korzyści wynikające z lepszej kontroli kosztów działalności "Urealnione zostały kwestie związane z kalkulowaniem cen gotowych wyrobów. Praktycznie każda partia surowca zarejestrowana przez wagę przechodzi cały proces produkcyjny, jako wyceniona kosztowo pozycja. Wydanie gotowego towaru jest automatycznie wyceniane, przy wsparciu funkcji kontraktów oraz powiązanych cenników" - mówi Łukasz Świerczek, koordynujący wdrożenie informatyk firmy Masfalt.

Oprogramowanie autorstwa BPSC wdrażane jest również w pozostałych firmach grupy CRH w Polsce. Poza firmą Masfalt do grupy kapitałowej należą również m.in. Cementownia Ożarów, PRD Budostal i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drogomex. Na początku br. zakończyło się wdrożenie systemu Impuls 5 w spółkach grupy kapitałowej Stalexport Autostrady.

Więcej na temat wdrożeń systemu Impuls 5:

BPSC Impuls u producenta bielizny

Vinsar wdroży Impuls

Impuls do produkcji sklejki

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200