Symmetry rozbuduje dla IPN system przechowywania cyfrowych kopii dokumentów

Firma zawarła w ramach wygranego przetargu nieograniczonego umowę z Instytutem Pamięci Narodowej na wykonanie rozbudowy systemu przechowywania cyfrowych kopii dokumentów archiwalnych. Wartość kontraktu to ponad 2 mln zł brutto.

Przedmiotem umowy jest wdrożenie i konfiguracja rozwiązania archiwizacyjnego, bazującego na urządzeniach EMC ECS U400T. System będzie złożony z dwóch macierzy obiektowych, rozmieszczonych w dwóch różnych lokalizacjach na terenie Warszawy.

Zaimplementowana technologia umożliwi m.in. przechowywanie i utrzymanie co najmniej 1,2 PB danych, tworzenie logicznych kontenerów z różnymi poziomami dostępności, w których będą składowane poszczególne dokumenty archiwalne, a także obsługę obiektów w różnym formacie, w tym: dokumentów, filmów, materiałów dźwiękowych.

Zobacz również:

  • Rozszyfrowana historia
  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów

Kontrakt przewiduje również świadczenie serwisu powdrożeniowego na sprzęt i oprogramowanie przez okres 48 miesięcy. Zgodnie z zapisami umowy, Całość prac zostanie ukończona w połowie czwartego kwartału 2016 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200