Symbian Anna dla Nokii N8, C7, C6-01 i E7 już dostępny

Symbian Anna, najnowsza aktualizacja systemu Symbian, jest od dziś dostępna. Wśród poprawek względem poprzedniej wersji Symbiana znalazły się nowy interfejs użytkownika, podzielony ekran do wiadomości, najnowsza wersja map, ulepszona przeglądarka internetowa oraz zwiększone bezpieczeństwo.

Wspierane funkcje, które mogą zainteresować użytkowników biznesowych, to połączenie z komunikatorem oraz status obecności z Microsoft Communicator Mobile, ulepszone funkcje email, bezpieczeństwo na biznesowym poziomie z hardwarem przyśpieszającym szyfrowanie oraz bezpieczny dostęp do intranetu dla użytkowników, którzy chcą w ten sposób uzyskiwać dostęp do firmowej sieci.

Symbian Anna (oferujący wirtualną klawiaturę QWERTY dostępną teraz także w trybie pionowym) zawiera ulepszoną aplikację mapową z udoskonaloną funkcją wyszukiwania i zapewnia bezpieczeństwo potrzebne w świecie biznesu poprzez ulepszone kodowania danych na smartfonach. Biznesowi użytkownicy Nokii N8,C7 ,C6-01 i E7 mogą mieć łatwy i bezpieczny dostęp do firmowego intranetu poprzez IPSEC, SSL VPN.

Zobacz również:

  • Duża zmiana - Apple zezwala na tworzenie emulatorów gier
  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Aktualizacja do systemu Symbian Anna uaktywnia także chipset NFC w modelu Nokia C7, tak aby użytkownicy mogli łączyć swoje smartfony Nokia C7 oraz komunikować się z akcesoriami obsługującymi technologię NFC (Near Field Communications).

Symbian Anna może być pobrany m.in. poprzez najnowszą wersję aplikacji Ovi Suite (wersja 3.1.1.) zainstalowaną na komputerze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200