Symantec zmienia strategię

Symantec poinformował, że zmienia swoją strategię i rezygnuje z dalszych prac nad urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo sieciom LAN.

Firma nie będzie dalej rozwijać takich urządzeń bezpieczeństwa, jak SGS (Symantec Gateway Security), SNS 7100 (Symantec Network Security) i SGS Advanced Manager 3.0. Symantec zwolnił już 80 osób pracujących w dziale zajmującym się projektowaniem urządzeń linii SGS.

Urządzenia linii SGS są przystosowane do instalowania w szafach i wspierają takie opcje, jak: zapora, systemy wykrywające i zapobiegające włamaniom, anty-spam, anty-wirus, filtrowanie zawartości oraz VPN. SNS to urządzenie klasy IPS (Intrusion Prevention System), a rozwiązanie SGS służy do zarządzania zasadami oraz konfigurowania urządzeń SGS.

Zobacz również:

  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Symantec zapowiada, że zamierza w przyszłości kupować sprzęt od innych producentów tego rodzaju rozwiązań, instalując na nim swoje oprogramowanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200