Symantec: zestaw do zarządzania urządzeniami końcowymi

Firma udostępniła nowy pakiet programów, który tworzy zintegrowane rozwiązanie do zarządzania systemami, zabezpieczania urządzeń końcowych, wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania.

Symantec Endpoint Management Suite obsługuje urządzenia końcowe w aspekcie zarządzania, bezpieczeństwa i odtwarzania. W skład pakietu wchodzą produkty: Symantec Endpoint Protection 11.0, Altiris Client Management Suite 6 i Backup Exec System Recovery 8 Desktop Edition.

W pakiecie wykorzystano otwartą architekturę zorientowaną na usługi i bazę danych konfiguracji (CMDB) Altiris, co zapewnia współdziałanie funkcji zabezpieczeń i zarządzania systemem. Otwarta architektura umożliwia większy zakres współdziałania między rozwiązaniami firmy oraz pozwala na integrowanie innych aplikacji z platformą Symantec. Architektura oparta na usługach jest wyposażona w funkcje współużytkowania danych i umożliwia automatyzację infrastruktury informatycznej.

Moduły zestawu pozwalają na automatyzację zadań zarządzania cyklem eksploatacji urządzeń końcowych - ewidencji elementów sprzętowych i oprogramowania, dostaw oprogramowania, zarządzania poprawkami, instalacji i migracji systemu operacyjnego oraz zdalnego sterowania. Zintegrowane funkcje zarządzania oprogramowaniem pozwalają szybciej identyfikować i eliminować zagrożenia bezpieczeństwa. Kopie zapasowe i odtwarzanie stwarzają dodatkową warstwę ochrony przed nieprzewidzianymi zagrożeniami i katastrofami.


TOP 200