Symantec: zabezpieczenia dla Outlook Web Access

Firma udostępniła oprogramowania Symantec On-Demand Protection for Outlook Web Access 3.0, służące do zabezpieczania dostępu za pośrednictwem sieci WWW do skrzynek pocztowych, kalendarza i plików programu Outlook.

Korzystanie z poczty elektronicznej za pośrednictwem sieci WWW, np. przy użyciu Microsoft Outlook Web Access, powoduje zagrożenie ujawnienia informacji firmowych, do których użytkownicy uzyskują dostęp za pomocą komputerów nie należących do danej firmy. Narzędzie On-Demand Protection automatycznie dostarcza agenta uruchamianego na żądanie, który pomaga we wdrażaniu firmowej polityki bezpieczeństwa bez konieczności uprzedniej instalacji oprogramowania, czy też wprowadzania trwałych zmian w obcych urządzeniach końcowych.

Oprogramowania Symantec On-Demand Protection zapobiega utracie poufnych informacji podczas korzystania z niezarządzanych komputerów, wdrażając na nich bezpieczne środowisko, które szyfruje dane i usuwa pliki po zakończeniu sesji. Zmniejsza to ryzyko utraty informacji w wyniku nieumyślnego pozostawienia danych w pamięci podręcznej i plikach tymczasowych. Agent On-Demand Protection szyfruje wszystkie informacje zapisywane na dysku twardym. Dodatkowo można ustalać reguły uniemożliwiające użytkownikom kopiowanie i wklejanie informacji, zapisywanie zawartości ekranu czy drukowanie.

Sprawdzane jest też, czy w niezarządzanych urządzeniach końcowych, które próbują nawiązać połączenie z firmową siecią, jest zainstalowane odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające - aktualne wersje programów antywirusowych i antyspamowych, zapory ogniowej i Service Pack.

Ponadto rozwiązanie zawiera mechanizm wykrywania destrukcyjnego kodu na podstawie analizy zachowań, który eliminuje różnorodne zagrożenia, np. programy śledzące wprowadzane na klawiaturze znaki i rejestratory ekranu.

Firma udostępniła też oprogramowanie Symantec On-Demand Protection for Web Applications 3.0. Jest to osobny produkt, który zapewnia analogiczną ochronę przed utratą danych i destrukcyjnym kodem w przypadku aplikacji opartych na sieci WWW, np. sieci VPN SSL, terminali Citrix oraz firmowych portali WWW działających w oparciu intranet lub ekstranet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200