Symantec wykorzysta technologię Intel Deskbrand

Symantec podjął współpracę z koncernem Intel w zakresie tworzenia rozwiązań zabezpieczających wykorzystujących nową technologię Intel Deskbrand, która ma umożliwiać skuteczne zarządzanie zagrożeniami bezpieczeństwa poza głównym systemem operacyjnym komputera.

Oddzielenie ochrony urządzeń końcowych od głównego systemu operacyjnego ma zwiększać bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej. Rozwiązania zabezpieczające Symantec działające w wydzielonym środowisku wirtualnym, wbudowanym w technologię Intel Deskbrand, mają być bardziej odporne na manipulacje, a także pozwolą nieprzerwanie monitorować i chronić stacje robocze.

Czas między ujawnieniem luki w zabezpieczeniach i jej wykorzystaniem staje się coraz krótszy. Coraz częściej pojawiają się też modułowe kody destrukcyjne nowego typu, które wykorzystują luki w systemie operacyjnym do wyłączania oprogramowania zabezpieczającego system.

Powiązane z technologią Intel Deskbrand rozwiązania Symantec mają wykorzystywać nowe funkcje wirtualizacji, dostępne w komputerach PC z technologią Intel Deskbrand, stając się odpornymi na manipulacje. Oprogramowanie zabezpieczające ma działać w bezpiecznym środowisku oddzielonym od systemu operacyjnego i nie będzie narażone na problemy występujące w systemie operacyjnym, z którego korzysta użytkownik.

W wypadku zainfekowania komputera, wirtualne rozwiązanie zabezpieczające ma ograniczać zasięg tego zagrożenia, oddzielając komputer od pozostałych zasobów sieciowych. Nowe rozwiązanie działa niezależnie od głównego systemu operacyjnego, zapewniając ciągłą ochronę stacji roboczych przed atakami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200